Az év talán legnagyobb sportbotránya volt, hogy miután a rákot és a celeblétet is túlélte, Lance Armstrong a doppingon bukott el: egy életre eltiltották a versenyzéstől. De persze a tilalom nem minden versenyre érvényes, így például nem veszik figyelembe a Kaliforniában rendezett Superfrog Triathlon nevű rendezvényen. Ezen a megmérettetésen a 800 indulónak 1,2 mérföldet kellett úsznia, 56-ot tekernie és 13,1-et futnia (1,92 km, 89,6 km és 21,1 km), azaz a vasember-versenyek távjának a fele volt a feladat (a múltkori színészes triatlonon ennél is rövidebb táv volt).

Az idén 34-edszerre megrendezett, hétezer dolláros összdíjazású Superfrogon a dobogósok általában olimpikonok és egyéb profi sportolók lettek, és maga Armstrong került ki győztesen 3 óra 49 perc 45 másodperces idővel, ami pályarekordnak számít. Gratulálunk a teljesítményhez, a verseny közben készült, kifejezetten szépre sikerült fotókat a képösszeállításban lehet megnézni. Lance Armstrong 41 éves.