A hirdetésben szereplő színésznek nem volt tudomása arról, hogy a Bwin Internetes Fogadóirodát népszerűsítő kisfilmje törvénybe ütközik, de nem is nagyon érdekli. Neki nincs is miért aggódnia, hiszen ő nem büntethető, a közszolgálati televízió viszont annál inkább. A televíziós csatorna ugyanis számos jogszabályt megszegett, amikor leadta a reklámot.

Többek között a közszolgálati televízióban is adásba került az a reklám, mely az internetes fogadásokkal foglalkozó Bwin-t hirdeti, a reklám főszereplője Bajor Imre. A hazai szerencsejáték-törvény alapján azonban a Bwin és a hozzá hasonló módon, engedély nélkül működő online fogadási site-ok semmilyen reklámhirdetést sem tehetnek közzé, nem hirdethetnek sem a televízióban, sem az újságokban.

Bajor nem tudta, hogy a reklám törvényt sért

Bajor Imre az ominózus reklámban feltűnik ellenszenves török, a mindenki kedvence holland, erőszakos olasz és nyuszinak titulált német focistaként is, majd a fantasztikus átalakulások után civilbe öltözve buzdítja internetes fogadásra a népet. A színészt telefonon értük utol, és elmondása szerint egyáltalán nem volt tisztában azzal, hogy az általa forgatott reklámfilm törvénybeütköző lenne, neki egyszerűen felkínáltak egy szerepet egy reklámban, amit ő el is fogadott. Bajor Imre, mint elmondta egyáltalán nincs tisztában a szerencsejátékra vonatkozó jogi helyzettel, és a továbbiakban sem kíván foglalkozni vele. A színészt nem vonhatják felelőségre a reklámért, a reklámtilalom megsértéséért a reklámozó, a reklámszolgáltató és a reklám közzétevője is felelős.

Az adófizetők pénzéből fogják kifizetni a bírságot

Megkérdeztük a Magyar Televíziót is arról, hogy a fentiek ismeretében miért adták le az említett reklámfilmet, valamint tervezik-e megismétlését. Hiszen tisztában kellett lenniük vele, hogy a reklámot közlő médiumot - ez esetben a közszolgálati televíziót, melyet az adófizetők pénzéből tartanak fent - súlyos pénzbírsággal sújthatják. A televíziós csatorna sajtókapcsolati főmunkatársa, Csorba Mária válaszában mindössze annyit közölt, "a Magyar Televízió már vizsgálja az esetet".

Szerencsejáték törvény

Számsorsjáték (pl. lottó) és fogadásos játék szervezését - a lóversenyfogadás kivételével - csak az állami monopólium (Szerencsejáték Zrt.) végezhet. Játékkaszinó üzemeltetéséhez állami engedély szükséges, hazánkban játékkaszinó hírközlési eszköz (pl. internet) útján nem üzemeltethető. Külföldön szervezett szerencsejáték hazai promóciója tilos, és büntethető.