A 13 éves Tóth Lüszi elkápráztatta a zsűrit, Fenyő szerint manipulálta őket - ám nem a szó negatív értelmében. Fenyő szívében azonban nem foglalta el Szandi helyét. A 61 éves énekes szívesen vállalta az ítészi megbízatást, sőt, akár legközelebb is vevő rá, már ha nem egyedül kell eldöntenie, ki jusson tovább. Na és persze akkor, ha a TV2 nem "ha ló nincs, jó a szamár is" alapon szeretné felkérni a posztra.

Fenyő Miklós jelenleg az életéről szóló film, a Made in Hungária visszajelzéseit várja, habár azok nélkül is rettentő büszke magára. A Megasztár ítészéről szóló alkotásban Király Viktor is kaphatott egy dalt, ám Fenyő csak egy vállrándítással reagált arra a kérdésre, hogy miért nem a kedvenceként emlegetett Lakatos Krisztián csillogtatja meg tehetségét a Made in Hungária című filmben. A Király család magyar győztesén kívül egyébként senkiről nem tud semmit a rock'n'roll nagyapja, de nem is érdekli a sorsuk. A 61 éves énekessel a Made in Hungária sajtóbemutatója után beszélgettünk a Megasztárról, Tóth Lüsziről és a földönkívüliekről.

Tóth Lüszi és a futball analógiája

Tóth Lüszi jelenléte a Megasztár negyedik szériájában több olvasónkból is negatív érzéseket váltott ki, ám ez nem feltétlenül mindig a kislánynak szólt. Az olvasók leginkább a leszállított korhatár miatt fejezték ki nemtetszésüket, Fenyő Miklós szerint lelke rajta annak, aki engedélyezte. "Az, hogy a korhatárt ennyire leszállították, az annyira nem az én dolgom, hiszen én a zsűri tagja voltam, nekem közöm nincs ahhoz, hogy hogyan van kiírva a verseny. Ez ugyanolyan kérdés, mintha megkérdeznék tőlem azt nő létükre, hogy mit szólok a női futballhoz. Mondhatnám, hogy nevetséges, miért futballoznak a nők, hát úgyse fognak tudni sosem úgy, mint a férfiak.

Ugye bármilyen sporteredményt, világrekordot nézünk, férfi tartja a csúcsot. Ha a nők a férfiakkal együtt versenyeznének, akkor sehol nem lennének. Ezért nekik kell egy külön kategóriát létesíteni, hogy "nő létére ez a legjobb". És ez eleve egy degradáló valami, amit én nem szeretek, mert én az egyenjogúság híve vagyok, de nem annak az egyenjogúságnak, hogyha én 25 méterről eltalálom a kaput egy labdával, hogy akkor egy nő is találja el 25 méterről. Nem, egy nő csinálja azt, amit én nem tudok úgy megcsinálni, és így vagyunk mi partnerek és egyenjogúak. Ez az én véleményem"- utalt a korhatárból eredő különbségekre a legendás Hungária együttes egykori frontembere, amit később ki is fejtett.

"Ugyanez a helyzet ezzel. Egy 13 éves lány lehet, hogy nem fog tudni annyit a szakmából, sőt, nyilvánvalóan nem, mint mondjuk egy 22-25 éves, aki tanult már énekelni. Ám lehet, hogy megcsillan valami. Lüszi sokat tett azért, hogy minket manipuláljon. Amikor ő egy elkészült dallal odaállt és megszólalt az a hang, akkor elvarázsolódtunk. Volt 1-2 bakija is, ez is igaz, de általában véve nagyon jól produkált. Hogy ő milyen lenne egyáltalán, mint muzikális lány, hogy hogyan veszi föl a legelső tanácsokat egy zongora mellett, aztán pedig hogyan adja vissza azt az első alkalommal, nem tudom.

Én sosem dolgoztam vele, én sosem voltam hozzá olyan közel. Hallottam azt a produkciót, és azt megítéltem. Lelke rajta annak, aki a 13 éves korhatárt megengedte, én dolgoztam olyan 13 évessel, aki a csodával volt azonos, és azzal én valóban dolgoztam is. Ő az ország legnépszerűbb énekesnője volt abban az időben" - ejtette el finom megjegyzéseit menedzseri képességeinek fényezésére, na és Szandi tehetségére vonatkozóan az énekes, aki osztja a jól bevált mondatot, miszerint a siker nagyon veszélyes.

A siker nagyon veszélyes

"Szandinak nem ment félre az élete, és én állítom, hogyha valakinek az a legnagyobb boldogság, hogy énekelhet, és ha 13 évesen teszi ezt, akkor nem megy tönkre sem a gyerekkora, sem a későbbi élete. Ha valakit azonban belekényszerítenek ebbe a szülők, mert mondjuk tehetséges énekes - ezt most általánosságban véve -, annak el lehet tolni rendesen az életét. De hát van ám más példa is. Mert van olyan, aki 25 évesen kezdi, és sikere van egy évig vagy kettőig, és utána eltűnik, és egy vagy két év múlva már alkoholista, tíz év múlva pedig már temetőben van. Én ilyenre is tudok nagyon sok példát, úgyhogy vigyázni ezzel a dologgal, a siker nagyon veszélyes dolog" - osztotta meg velünk a konzekvenciát Fenyő "Csókkirály" Miklós, akit azért nem foglalkoztat különösebben a versenyzők további sorsa, hiszen úgyis minden rajtuk múlik. Tóth Lüsziért mindenesetre aggódik az édesanyja, a TV2-vel kötött szerződés alapján ugyanis fellépésekre kell rohangálnia a kislánynak. Az nem tiszta, hogy ebből ered-e az, hogy ebben a félévben nem adtak neki bizonyítványt.

"Nem igazán követem nyomon, hogy mi történik velük [Tóth Lüszivel és a családjával - a szerk.], ez lehet az én hibám, mindegy. Nem foglalkozom ezzel annyit, én azzal foglalkozom, akihez nekem valamilyen közöm van. Azóta nem láttam, mióta egyszer felléptünk, mert egyszer elhívtam egy koncertre vendégnek. Király Viktorról egy kicsit többet tudok, ha már belementünk ebbe a témába, de akkor se sokkal többet, csak egy egész picivel, ő a filmben [Made in Hungária - a szerk.] is énekel", mondta Fenyő, aki csak egy vállrándítással intézte el a válaszadást, amikor azt kérdeztük, miért nem Lakatos Krisztián énekel a filmben, hiszen ő volt a kedvence. A Lakatos Krisztinára vonatkozó jóslatait azonban velünk, halandókkal is megosztotta.

Nem lépne szamárként a ló helyére

"Krisztián a zenéből fog élni, az biztos. Őt valószínűleg az ambicionálja, ami a felmenőiben már réges rég ott van, ami tulajdonképpen családi tradíció, ami benne meg is van. Lehet, hogy az ő élete az lesz, hogy a világot fogja járni, és zenélni fog, ha nem is, mint világsztár. Ezt nem tudjuk, de még az is lehet, hiszen ott lesz a nagyvilágban, tehát hogyha nagyon akarja, ott is kipróbálhatja magát. Mindenesetre amit csinált, az nagyon jó szín volt a Megasztárban. Nekem nagyon tetszett a laza hozzáállása, muzikális volt, nekem tényleg nagyon tetszett", mondta az ítész, aki csak akkor vállalná ismét a zsűritagságot, ha a TV2 őt, és tényleg őt akarná. A kiesett versenyzőktől érkező sárdobálás azonban nem tántorítaná vissza a poszt újbóli elvállalásától.

"Tisztában vagyok azzal, hogy egy verseny mindig felfokozza az érzelmeket, a látásmódot. A dolognak nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a versenyzők, mint amennyit - én tudom - az életükben jelenteni fog. Aki sztár akar lenni - sztár, ezt a kifejezést nem nagyon szeretem, de mindegy - szóval, aki nagy akar lenni, és akiben van ambíció, az egy ilyen versenytől függetlenül is naggyá tud válni, ha hiteles. Egy ilyen verseny nem jelent olyan sokat. A műsor persze erről szól, hogy ott kiboruljanak, meg csináljanak mindenféle balhékat, én meg a balhétól távol tartom magam, engem nem érdekel. Szerettem Tamarát is, belőle is lehetne valami. Az, hogy lesz-e, az az ő dolga.

Nézzen Fenyő Miklóst!

Lennék-e zsűritag legközelebb? Igen, abban az esetben, hogyha ugyanúgy lenne rálátásom arra, hogy mi az, amit tőlem várnak. Általában azokat a felkéréseket szoktam elfogadni, ahol érezhető az, hogy engem akarnak, nem pedig valakit akarnak, és rám gondoltak. Ezt megvizsgálnám. De ha ez igaz lenne, hogy tényleg én kellek, és érvényesülhet, amit én véleményként megformálok, akkor akár miért ne. Egészen addig, amíg nem én döntöm el valakiről, hogy jó vagy rossz, mert azt nem vállalom. Egy hivatalos zsűri ne döntse el valakiről, hogy jó vagy rossz, hogy van jövője vagy nincs, azt a közönségnek kell eldöntenie. De ha véleményezni kell, akkor miért ne", elmélkedett az énekes, akinek az egyik kedvenc előadója Robbie Williams, legalábbis a Blikk szerint.

Fenyő Miklósnak is bejönnek az ufók

"Ha már mindenképpen valaki olyat kellett megnevezni, aki a mai fiatalok közül való vagy a mai korosztálynak való zene képviselői között van, akkor azt mondom, hogy ő egy sokoldalú ember, jó volt már a bandájával is, a Take Thattel. Szólistaként is jó, tehetséges, és mikor azt a lemezt [Swing When You're Winning - a szerk.] megcsinálta, akkor engem kilóra megvásárolt", árulta el csábulásának titkát a 61 éves énekes, akit nem zavar különösebben, hogy Robbie Williams imádatának tárgyát a földönkívüli lények jelentik, ám azzal egyetért, hogy az ilyen nyilvánosságra kerülő dolgok befolyásolják az ismert emberek imidzsét.

"Nekem tökmindegy, hogy Robbie Williamsnek az ufó a mániája, vagy a biciklizés vagy a futball. Nekem tökmindegy, engem annyira nem érint ő, hogy ilyen mélységekbe menjek. Ha mondjuk Jerry Lee Lewisról kellett annak idején információt szívnom magamba, azt hatalmas hévvel gyűjtöttem be. Hozzájárul az ember imidzséhez a külvilág felé történő megjelenés, de meg kell hogy mondjam, nem ellenszenves nekem, hogy ő ufó-őrült, ez valóban egy nagyon izgalmas kérdés, ebbe tényleg bele lehet csavarodni. Ha ő belecsavarodott, hát, az vesse rá az első követ, aki ne tudna. Én is beletudnék, csak nincs rá időm", vesézte ki a földönkívüliek kérdését Fenyő.