Nincs nyugdíjas állása
Elmondta, hogy a megszerzett ismeretekkel elsősorban idősebb éveit szándékozik bebiztosítani. Magyarázata magában foglalta a zenész szakma bizonytalan helyzetének ismertetését is: kollégáinak többsége egyéni vállalkozó, így munkával töltött éveiket nem veszik figyelembe nyugdíjuk mértékének megszabásánál. Ilyen szempontból, mint fogalmazott, hálátlan dolog a zenész szakma és míg a sportolóknál már régóta bevett szokás kitanulni egy "tisztességes szakmát" is, a zenészekre még nem jellemző az efféle gondolkodásmód. "Szeretnék a gyerekeim mentoraként is fellépni." - nevezte meg a személyesebb jellegű indítékot az 56 éves zenész.
Volt, amiből kétszer bukott
Tanulási metódusáról Somló annyit mondott, hogy éjszaka tudott koncentrálni. Előfordult, hogy egy-egy vizsgája harmadszori nekifutásra sikerült csak, de végül öt és fél év alatt sikeresen befejezte az egyetemet.
A tanárok vegyes fogadtatásban részesítették az iskolapadban görnyedő zenészt: egyeseken látszott a szimpátia, az indítékokról faggatták, míg mások csak annyit kérdeztek: "Mit keres itt ez a bohóc?" - idézi fel egyetemi emlékeit a korábban Artistaképző Főiskolát végzett Somló. "Nagyon jó érzés volt, hogy az ódon intézmény falai között hallgathatom az előadásokat. Most, hogy vége, hiányérzetem támadt."
"Feldobnak és nem kapnak el"
Mint megtudtuk, a diplomaosztó mulatság elmaradt, mivel pénteken szinte minden közeli hozzátartozója influenzás volt. "A csoporttársaimmal rendezünk majd egy bulit, a közeli hozzátartozóimmal pedig később ünnepelünk, amikor majd feldobnak és nem kapnak el" - fogalmazott rejtélyesen Somló Tamás.