A prosztatarák kockázatát csökkenti a rendszeres maszturbálás, megelőzhetők a szív- és érrendszeri betegségek, enyhíti a depressziót és még az alvásproblémákra is jó.

A maszturbálás nem csak az orgazmus miatt hasznos, a Handbag össze is szedett pár okot, miért van jó hatással az egészségre az önkielégítés. Az igazság valahol a test és a lélek harmóniájában keresendő.

Csökkenti a prosztatarák kockázatát

A férfiaknál állítólag csökkenti a prosztatarák kockázatát a maszturbálás, a nőknél pedig a méhnyaki fertőzések kialakulásának esélyeit. A húgyúti fertőzések kialakulását is csökkenthetjük önkielégítéssel a szakértők szerint, ennek oka, hogy a rossz baktériumok helyett a megfelelő kémhatáshoz szükséges jó baktériumok élhetnek a nemi szervekben.

Szív- és érrendszeri betegségekre is jó?

Azoknak, akiknek több orgazmusuk van – akár több partnerük van, akár nincs – ellenállóbb a szervezetük a szív- és érrendszeri betegségekkel szemben. A szívbetegségek mellett a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázata is kisebb – állítólag. A szexuális diszfunkció mind a nőknél, mind a férfiaknál intő jele lehet a 2-es típusú cukorbetegségnek. Mindkettő a vegetatív idegrendszerrel áll összefüggésben, ez szabályozza az összes zsigeri működést, az életfunkciókat, mint az anyagcsere, a légzés, emésztés. Összefüggésben áll a központi idegrendszerrel, például a félelemre, örömre vagy az ijedtségre adott reakciókat nézve. A vegetatív idegrendszer felel a szexuális válaszért. Természetesen a maszturbálás nem garancia arra, hogy az ember elkerülje a cukorbetegséget, ez a fajta karbantartás csak ajánlott, a szexualitást kutatók szerint legalábbis.

Enyhíti a depressziót és a stresszt

A dopamin felelős azért, hogy az agyban kialakuljon a szex és a szerelem okozta kellemes érzet. Az orgazmushoz vezető úton pedig az adrenalin segíti a szervezetet, és bár ez kifejezetten az üss vagy fuss hormonként ismert, a szexben azért hasznos, mert a záróizmok összehúzódásában segít, továbbá nyugalmi állapotba helyezi a gyomor és bélrendszert. Az adrenalin elszáll az orgazmus pillanatában. A depresszióra hajlamos emberek szerotonin- és dopaminszintje kifejezetten alacsony, a testedzés áldásos hatását nem győzik hangsúlyozni a szakértők. Az orgazmus kikapcsolja a félelem és stresszközpontot az agyban, így azok, akik kifejezetten nagy nyomás alatt állnak, próbálkozzanak mihamarabb orgazmushoz jutni.

Elkerülhető az inkontinencia

A medencefenéki izom, ami a farokcsontot összeköti a szeméremcsonttal erősödik az orgazmusoktól. Mindez azért hasznos, mert minél erősebb, annál inkább garantált, hogy az inkontintencia elkerülhető. A gyerek kihordásával járó medence fenék izom ellazulása később a nemi szervek süllyedését is okozhatja, ezzel elkerülhetetlenné téve az orvosi beavatkozást.

Segít az alvásproblémákon

Sokaknál okoz a kiadós szex álmosságot az orgazmus után nem sokkal – függetlenül attól, hogy egyedül csinálja vagy partnerrel. Ennek rengeteg oka lehet. A szervezetben bekövetkező kémiai folyamatok ilyenkor beindulnak, az orgazmuskor felszabaduló oxitocin segít a testnek ellazulni, és megnyugodni. Ez pedig elég jó alap az alváshoz, az oxitocin mellesleg oldja a stresszt. A jó alváshoz a megfelelő melatonin szint is szükséges, ez hat a test hőmérsékletére és álmosságot okoz.