Minek után a reklámokban, hirdetésekben és a filmekben látott fitt, életerős, izmos fiatalok is azt a tévhitet sulykolják a fejünkbe, hogy csak a tökéletes testű emberek képesek produkálni az ágyban, és egyből hátránnyal indul az, aki nem felel meg valamennyi kritériumnak, rácsodálkozunk, hogy a rokkant emberek nem aszexuálisak, sőt.
Sokkolták a világot Belinda Mason fotói
Belinda Mason-Lovering bejárta Ausztráliát és két év leforgása alatt olyan rokkant emberekről készített megdöbbentő, olykor sokkoló fotókat, akik hajlandóak voltak az élettörténetüket is megosztani a művésszel, és különleges portréjukon keresztül mutatták be a saját világukat. Szakmai mivoltán túl ez a sorozat egy kiáltás, hogy a torz külső mögött hányfajta emberi sors és lehetőség rejlik, és hogy ezek az emberek köztünk élnek. Bár a felvételek nagy botrányt kavartak, az elsődleges célját elérte: téma lett, hogy mindenkinek joga van a szexhez - még a fogyatékosoknak is.
Az ausztrál fotóművész képei arra késztetik az embert, hogy kihúzza fejét a homokból és elkezdjenek beszélni a rokkantságról és a mozgáskorlátozottak szexualitásáról. Hogy elismerjük és megöleljük az ötletet, hogy a sérült emberek is rendelkeznek ugyanazokkal az érzésekkel és vágyakkal, mint egészséges társaik, és azzal, hogy tabukat állítunk fel, csak akadályozzuk őket a megvalósításban.
Önkéntesek szexelnek mozgássérültekkel Svájcban
A kezdeményezés olyannyira megmozgatta az emberek fantáziáját és segíteni akarását, hogy egy svájci szervezet például önkénteseket toborzott azzal a nem titkolt szándékkal, hogy szexuális szolgáltatást nyújtsanak rokkantaknak, a homoszexuálisok igényeit is figyelembe véve. Amikor a szervezetet többen is megvádolták azzal, hogy prostituáltakat képeznek ki és közvetítenek, vezetőjük, Aiha Zemp visszautasította a vádakat, mondván, amíg a náluk dolgozók gyengédséget és figyelmet is képesek adni a klienseknek, addig a prostituáltak gyorsan lerendezik az aktust és undorodva elmenekülnek.
Dr. Fejes különböző pozitúrákat is javasol könyvében
Magyarországon Dr. Fejes András, mozgássérült sportoló, többszörös Európa- és világbajnok, paraolimpikon és pszichológus próbálta döntögetni ezt a tabut. Bár a Testi sérültek szexualitása című könyvét elsősorban a mozgáskorlátozottaknak írta, tanulságos olvasmány lehet mindenki más számára: rokonok, ismerősök és szeretők felvilágosítására szolgál. Megtudhatjuk például, hogy különböző sérülésfajták milyen szexuális problémákkal járhatnak, miként javítható és könnyíthető változatos pózokkal a szexuális élet, illetve miért kap annyira fontos szerepet a tapintás, a szaglás, az ízlés és a fantázia, de még az önkielégítésről is olvashatunk.