A tapír kedvesen bugyuta külsejű állat idétlen ormánnyal, aligha kelti fel bárki érdeklődését. De mégis, ugyanis a tapír olyan rekorddal büszkélkedhet, amit soha nem néztünk volna ki belőle: neki van a leghosszabb farka a Földön. Legalábbis testarányához mérten: az átlagosan két méter hosszú állat a maga 40-50 centis vagy annál is hosszabb párzószervével péniszbajnoknak mondható. Az abszolút hosszrekorder ugyan a bálna a maga kétméteres péniszével, de ha azt vesszük, hogy ehhez a bálnánál 30 méteres testhossz jár, úgy ez már mégse akkora teljesítmény.
Félméteres pénisz
A tapír kétméteres testhosszához egyméteres marmagasság párosul, ezekhez az arányokhoz viseli a félméteres hímtagot. Ráadásul, mivel az állat lába is nagyjából ilyen hosszúságú, egy felizgult tapírfarok a földig ér. Ezért érthető is, hogy különleges adottsága ellenére a szexben a tapír már nem bizonyul túl virtuóznak. A tapírnász nagyjából hasonló a lovakéhoz: a hímek például szívesen szaglásszák a nőstények vizeletét, kiszimatolva belőle, hogy vajon fogamzóképes-e választottuk, azután könnyen a lényegre térnek. Semmi különösebb udvarlás, csak minimális előjáték előzi meg az aktust, és ez igazából azért kár, mert egy násztáncot lejtő tapír igazán szórakoztatóan hülyén festene.
Felizgul, ha vakarják a combját
Lapos szexuális életük ellenére a tapírok alapvetően érzéki jószágok, csak nem tudják kifejezni szexuális igényeiket. Szerencsére a Budapesti Állatkert gondozói kitalálták Géza, a nyolcéves tapírfiú legtitkosabb vágyait. Géza, fajtársaihoz hasonlóan imádja, ha vakarásszák a testét. Ilyenkor oldalára dől és még a szemét is behunyja a gyönyörtől. A tapírok legerogénebb zónája a combjuk belső oldala: ha valaki gyanútlanul ezt vakarássza, könnyen szembesülhet a tapír farokrekordjával, ugyanis az állat ettől szexuális izgalomba jön.
Csikó, borjú, malac
Ha a vágyat nem ember, hanem egy fajtárs váltja ki az állatból, 13 hónap múlva jó eséllyel megszületik a tapírgyermek. Bár ez mindenki számára örvendetes esemény, felvet bizonyos nyelvi problémákat: nincs ugyanis konszenzus abban, hogy hogyan is kellene nevezni a kis tapír-utódokat.
Leggyakrabban tapírcsikónakhívják, hiszen páratlanujjú patásról van szó. De időnként tapírborjúnak, sőt, tapírmalacnak is nevezik az ifjú tapírokat. Ez utóbbi nevet alighanem annak köszönhetik, hogy a tapírok kölyökkorukban csíkokat viselnek, ezért némileg emlékeztetnek a vadmalacokra.
|