Börtönből írt szívhez szóló levelet a Juj.hu-nak Ricardo Soli, akit Franciaországban emberkereskedelemmel gyanúsítanak. Boróka Balls exmenedzsere a nyilatkozatában ártatlannak vallja magát és úgy döntött, amennyiben nem biztosítják jogainak gyakorlását, meg fogja tagadni a vallomástételt. Ügyvédje szerint nem lett volna szükség a kiadatási őrizetre, akár telefonon keresztül is meghallgathatták volna védencét. Soli már a minősítést sem érti: a magyar törvények értelmében a vádak alapján itthon "csak" kerítésről lenne szó.

Tegnap a francia análpápát, Pierre Woodmant idéztük Ricardo Soli ügyével kapcsolatban , azóta viszont megszólt a gyanúsított ügyvédje is, mi több, maga Soli is írt egy nyílt levelet a juj.hu-nak . Mint azt már megírtuk, Boróka Balls expasiját kiadatási őrizetbe vették , és pár napon belül kiadják Franciaországnak. A férfi nyilatkozatából megtudtuk, hogy a Nemzeti Nyomozóiroda részéről azért került sor a kiadatási kérelemre, mert birtokukba került egy olyan hangfelvétel, ami bizonyíték Soli bűnösségére. A hatóságok szerint a menedzser szökésben van, bár neki erről tudomása nincs, ugyanis 2007 óta nem járt Franciaországban, és ismert lakóhelyére soha nem érkezett olyan értesítés, miszerint keresnék.

"A vád emberkereskedelem, azonban még a francia hatóságok sem állították, hogy én bárkit is bárkinek eladtam, megvásároltam, ellenszolgáltatásként átadtam vagy átvettem, más személyért elcseréltem, ennek érdekében toboroztam, szállítottam, elszállásoltam vagy elrejtettem, illetve megszereztem volna" - írta a levélben Soli. Szerinte az a probléma, hogy a francia alvilág nagy részét letartóztatták, mindenki védekezik, ahogy tud és próbálja saját magát úgy kimosni, hogy másokat gyanúsít.

Dr. Regász Mária, a menedzser ügyvédje elmondta, hogy védencét csak amiatt szállítják ki, hogy meghallgassák. Az eljárás módját viszont sérelmezi, véleménye szerint nem volt szükséges, hogy elrendeljék a kiadatási őrizetet:

"Meg lehetett volna oldani olyan módon, hogy jogsegélyt kér a francia állam, és a magyar nyomozók kihallgatják, vagy pedig zárt láncú hálózaton keresztül, tulajdonképpen telefonon keresztül is meghallgathatják. Mi nem járultunk hozzá a kiadatási őrizethez, ennek ellenére a magyar állam úgy döntött, hogy kiadja, amennyiben Franciaország vállalja azokat a garanciákat, amiket egyébként már meg kellett volna most tennie, de nem tett meg. A kiadatási kérelemben rögzítenie kellett volna, hogy milyen garanciákat vállal arra, hogy a meghallgatás után őt visszahozzák Magyarországra, ill. hogy nem vesznek elő valamilyen ügyet valahonnan, hogy mással is megvádolnák. Önmagában csak a tanúvallomások alapján remélhetőleg senkit nem fognak elítélni, de ezt nyilván nem lehet tudni."

Ennek fényében Soli úgy döntött, hogy meg fogja tagadni a vallomástételt, amennyiben nem biztosítják a jogai gyakorlását. Úgy véli, hogy a francia állam a nemzetközi kiadatási szerződésben szereplő lehetőségeket kizárólag saját kényelmi szempontjai miatt figyelmen kívül hagyja, illetve a hatályos szabályokat nem tartja be.

"Semmiféle indoka nincs annak, hogy engem letartóztassanak és Franciaországba szállítsanak, ahol a jogaimat sokkal kevésbé fogom tudni érvényesíteni" - méltatlankodott a menedzser. "Magyarul nem beszélő idegen környezetben, tolmács és magyar ügyvéd nélkül, az általam ismeretlen francia jog szabályai alapján kellene az érdekeimet megvédenem, ezért mindenképpen fogom kérni, hogy a meghallgatásomról videó - és hangfelvétel készüljön, ha ennek nem tesz eleget a francia állam, nem teszek vallomást."

"Csak megjegyzem, hogy már a minősítés sem volt azonos a két állam esetében, tehát a francia törvények szerint az általuk megjelölt cselekmény emberkereskedelem, a magyar hatóságok szerint viszont kerítés, én pedig sem emberkereskedelmet, sem kerítést nem követtem el" - tette hozzá a pornómenedzser.