BP ma

A Velvet vízfejblogja

Diadalívszerűség torlaszolja el a Marek József utcát: filmet fognak forgatni

2019. augusztus 14., 07:37 Módosítva: 2020.03.20 13:32
12

Erzsébetvárosnak a Városliget felőli végében a hosszú hétvége után lesz a forgatás, de már most áll egy igen látványos díszlet. Megkérdeztük, mit forgatnak, de titok.

„Sosem veszítettem, így hát most sem fogok" - Berki Krisztián akar Budapest új főpolgármestere lenni

2019. július 19., 14:52 Módosítva: 2019.07.21 10:58
696

Meglepő videót töltött fel Berki Krisztián Facebook-oldalára. Az üzletember egy medencéből sétál ki a felvételen, miközben bejelenti, hogy indul a főpolgármester-választáson. 

Igen, indulok. Októberben én leszek Budapest következő főpolgármestere

- mondja a videóban. 

Távolról sincs vége, olvasson még

Dakota Fanning Budapesten van – Tatár Csilla össze is futott vele

2019. július 8., 15:54 Módosítva: 2019.12.05 14:20
22

A műsorvezető Instagram-posztban számolt be nem mindennapi élményéről. Éppen egy budapesti étteremben vacsorázott, majd kiszaladt a mosdóba, és amikor visszaért azt látta, amint maga Dakota Fanning mosolyog a kisfiára.

Távolról sincs vége, olvasson még

Rékasi Károly indul az önkormányzati választásokon

2019. július 3., 16:25 Módosítva: 2019.07.05 09:07
1

A következő poszt jelent meg tegnap Rékasi Károly Facebookján.

Távolról sincs vége, olvasson még

Köllő Babett és Kulcsár Edináék is felpróbálták az új pride-kollekciót

2019. július 3., 14:49 Módosítva: 2019.07.05 10:52
61

Szombaton lesz a Budapest Pride felvonulás, és nem sokkal az esemény előtt saját pólókollekcióval jelentkezett Pusztai Olivér, a Mr. Gay World harmadik helyezettje, amint azt a múlt héten az Instagramján is bejelentette. Hozzátette egyrészt azt, hogy a legjobb az lenne, ha ezeket a pólókat nem csak a július 6-i felvonuláson hordanák minél többen, hanem egész évben, másrészt azt is, hogy a pólókból származó bevételt a Háttér Társaság segélyvonalának támogatására ajánlotta fel.

A kollekció azóta szépen kezd terjedni, nemrégiben Köllő Babett, a Feleségek luxuskivitelben sztárja posztolt egy képet, amin az egyik Pride-pólót viseli. Amint azt az alábbi képösszeállításban mutatjuk, Kulcsár Edina és Csuti szintén fényképezkedett egy-egy olyan pólóban, ami a Pride-kollekcióból való, amelynek bevételét Pusztai Olivér teljes egészében a Háttér Társaság javára ajánlotta fel. A pólókkal elindított jótékonysági kampányt támogatja továbbá Emci is, aki egy szépséggel foglalkozó influenszer, az Instagramjába itt lehet belenézni. További részletek és fontos linkek alább, a fotók alatt találhatók.

Távolról sincs vége, olvasson még

Eva Longoria Budapesten van

2019. július 2., 12:26 Módosítva: 2019.11.18 15:43
30

Jason Momoa, Scarlett Johansson és még sok más sztár után most Eva Longoria is a magyar fővárosba érkezett, már több Insta-sztorival is becsekkolt. 

A 24.hu szúrta ki, hogy a színésznő éppen a L'Orealnak forgat valamit, reméljük, több napot is nálunk tölt majd. 

Távolról sincs vége, olvasson még

A Fekete Özvegy forgatásán jártunk, Scarlett Johansson már Budapesten van

2019. június 27., 07:31 Módosítva: 2019.10.18 12:56
31

Nem, Scarlett Johanssont sajnos nem láttuk, sok minden mást viszont igen. Ahogy arról már korábban beszámoltunk, elkezdődött az új Marvel-film, a Fekete Özvegy forgatása a városunkban. A főszereplő Scarlett Johansson már a hétvégén Budapesten volt, a Népszínház utcában forgatott. 

A 8. kerület Itt Lakunk oldal vette észre, hogy a Best of Widows nevű Twitter-oldal nemrég feltöltött képén Scarlett Johansson látható, amint Budapesten, a Népszínház utcában forgatja a Fekete Özvegy egyik jelenetét. 

A színésznőnek most éppen vörösesbarna színű a haja, amit befonva hordott, egy bomberdzsekit és egy fekete farmert viselt. A képeken látható jelenetet hétfőn vették fel, elvileg többször már nem forgatnak az utcában. 

Távolról sincs vége, olvasson még

Már elkezdték az új Marvel-film forgatását Budapesten, amiben Scarlett Johansson is szerepel

2019. június 25., 08:25 Módosítva: 2019.06.26 16:15
42

A tervek szerint 2020-ban kerül a mozikba, de már most elkezdték a Fekete Özvegyről szóló, soron következő Marvel-film forgatását Budapesten, aminek a főszereplője természetesen Scarlett Johansson lesz. 

A Marvel Magyarország Rajongói Blog fedezte fel, hogy már nagyban folynak a Fekete Özvegy budapesti munkálatai. A film egy előzménytörténet lesz, amiből Scarlett Johansson karakterének,  aFekete Özvegy pályájának kezdetét ismerheti meg. 

Távolról sincs vége, olvasson még

A Slayerrel fényképezkedve búcsúzott Jason Momoa Budapesttől

2019. június 12., 11:12 Módosítva: 2019.06.16 11:18
42

A Papp László Sportarénában tartott koncertet kedd este a Slayer együttes. A rockzenekar hivatalos Instagramján a következő fotót publikálták a hangversenyről.

Távolról sincs vége, olvasson még

Pont Mohamed Fatima száma ment a Fröccsteraszon, az énekesnő bement volna, de nem engedték be

2019. június 8., 10:48 Módosítva: 2019.06.11 10:25
63

Mohamed Fatima egy egyiptomi-magyar származású énekesnő, akit a legtöbben onnan ismernek, hogy ő volt a Fekete Vonat énekesnője, akiktől emlékezetes a Hol van az a lány című dal. A 2012-es The Voice-ban is részt vett énekesnő (innen a fenti borítófotó) csütörtök este éppen a Deák téren járt, amikor meghallotta, hogy az ő számát játsszák a Fröccsteraszon, örömében bement volna, de a biztonsági őr nem engedte be. A posztokból az derül ki, hogy az ok az énekesnő származása/bőrszíne lehetett. Az incidensről pénteken egy feldúlt hangvételű Facebook-posztban számolt be, amiről elsőként a HVG adott hírt.

Távolról sincs vége, olvasson még

Josh Brolin edzett egy jót Budapesten, majd pózolt egyet az edzőkkel

2019. május 17., 08:52 Módosítva: 2019.05.19 09:28
118

A Dűne című film forgatása miatt Jason Momoa és Josh Brolin is Budapesten tartózkodik és lelkesen posztolnak a városunkból közösségi oldalaikon. 

Momoa volt már a Bazilikánál, a Parlamentnél, ment egy kört az óriáskerékkel és a New York Kávéházban is ivott egy kávét

Josh Brolin sem unatkozik a városban. Elsőkén egy fehérneműbolt kirakatában gyönyörködött, majd a Nyugati téren időzött egy picit, most pedig edzeni ment, szintén a Nyugati térre. 

Távolról sincs vége, olvasson még

Jason Momoa most kávézott egyet Budapesten

2019. május 13., 10:46 Módosítva: 2019.05.14 16:42
391

"Fancy", mondta Jason Momoa, miközben végigsétált a New York Kávéházban. 

Miután kigyönyörködte magát a Bazilikában, a Parlamentben, és az Erzsébet téren álló óriáskereket is kipróbálta, most a körút felé vette az útját, ahol a New York Kávéházba tért be a színész, aki a Dűne című film forgatása miatt érkezett a városba, csakúgy, mint Josh Brolin.

Távolról sincs vége, olvasson még

Jason Momoa jó fej a budapesti rajongóival

2019. május 12., 12:44 Módosítva: 2019.05.14 09:50
16

Íme, a Budapesten foragtó hollywoodi színész újabb kalandja! Egy olvasónk jelezte felénk, hogy a Gresham-palota környékén simán el lehet kapni Jason Momoát egy közös képre. A sztár Instagram Storyjai alapján is lehetett sejteni, hogy közvetlen és jó fej, de már élő példa is van rá, hogy ez tényleg így igaz. Olvasónk így írta le a nagy találkozást:

Nagyon siettek valahova, a testőre mondta is hogy most biztos nem tud képet csinálni, de ő megállt és mondta hogy najó, azonnal elvette a telómat és lőtt egy kepet <span class=

Végig mosolygott, nagyon jó fej volt, és megköszönte a támogatást.

Távolról sincs vége, olvasson még

Jason Momoa felült a Budapest Eye-ra

2019. május 10., 11:51 Módosítva: 2019.05.14 15:11
62

A mostanra már szakáll nélküli Aquaman ismét posztolt budapesti kalandjairól. A színész a Dűne forgatása miatt látogatott a magyar fővárosba és rá van kattanva a Szent-István Bazilikára.

Távolról sincs vége, olvasson még

Jason Momoa és Oscar Isaac a belvárosban lazult szerda este

2019. május 9., 09:38 Módosítva: 2019.05.14 15:11
90

Megint elmondta, hogy mennyire gyönyörű ez a hely, majd közölte, hogy van egy új férfi szerelme, akit meg is mutatott. Íme:

momoa isaac.png
Fotó: instagram / Prideofgypsies
Távolról sincs vége, olvasson még

Jason Momoa is Budapesten van, a Bazilikában és a Parlamentben gyönyörködött

2019. május 8., 09:30 Módosítva: 2019.05.14 15:11
335

A Dűne című film forgatása miatt ekőször Josh Brolin utazott Budapestre, ő már a hétvégén itt volt. Először egy fehérneműbolt kirakatában gyönyörködött, majd a Nyugati téren időzött. A film másik szereplője, Jason Momoa is megérkezett a fővárosunkba, akit elsősorban a Bazilika és a Parlament nyűgözött le. 

Jason Momoa több Insta-sztoriban is megörökítette, mennyire tetszik neki a városunk, noha a Bazilika melletti épület nem nyerte el a tetszését. 

Távolról sincs vége, olvasson még

Josh Brolint ámulatba ejtette a Nyugati tér környéke

2019. május 7., 16:01 Módosítva: 2019.05.12 10:24
25

A hétvégén már írtunk róla, hogy Josh Brolin, azaz a Bosszúállók ellensége, Thanos, illetve Deadpool 2-ből Cable megérkezett Budapestre és egyből meg is állt egy kirakat előtt, hogy alaposan szemügyre vegye az ablakba kirakott bugyikat és melltartókat. 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

— Photo by @kathrynbrolin

Josh Brolin (@joshbrolin) által megosztott bejegyzés,

Most ez a fenti poszt bizonyítja, hogy nem nagyon tud elszakadni a Nyugati tér bűvöletéből, ahol a már említett Valentin fehérneműbolt is megbabonázta. Vasárnap tett egy sétát az esőben, de csakis azért, hogy valami reggelit szerezzen a családjának, amúgy esze ágában sem volt kimozdulni. Kiment az utcára, vett egy esernyőt, majd az ételek beszerzését illetően kudarcot vallva sétálgatott a Nyugati tér környékén, ahol az épületeket elnézve azon ábrándozott, hogy mintha azokból bombák haraptak volna ki apró darabokat. Később rájött, hogy tényleg a második világháború meg az 1956-os forradalom miatt viseletesek a házak. Ez is, meg aztán gyermeke mosolya is lenyűgözte, amikor ott vártak rá az utcán a feleségével.

Távolról sincs vége, olvasson még

Utálni fogják a biciklisek az elektromos rollert

2019. május 5., 11:28 Módosítva: 2019.05.06 21:02
88

Már itt van a városban a bicikli és a segway szerelemgyereke, az elektromos roller, amivel bárki csapathatja a Duna partján. Ha mindig is ki akarta próbálni ezt, mielőtt beruház egy akár háromszázerzes darabra, itt a lehetőség! Nem olyan drága, viszonylag gyors és garantáltan menőn fog mutatni.

Távolról sincs vége, olvasson még

Josh Brolin Budapesten van és egy fehérneműbolt kirakatában gyönyörködik

2019. május 4., 13:42 Módosítva: 2019.05.06 10:10
18

Josh Brolin Insta-oldalára feltöltött videójában jól látszik, hogy egy budapesti fehérneműbolt előtt áll és figyelmesen vizsgálja a kirakatot. 

A Bosszúállók Thanosa nem egyedül nézte a női fehérneműket: egy babahordozóval magára erősítve vele volt a tavaly novemberben született kislánya is. 

A színész valószínűleg a Dűne című film forgatása miatt érkezett hozzánk. A filmben szintén szerepel Jason Momoa, aki nemrégiben még egy sivatag közepéről osztott meg egy videót arról, hogy leborotválja a szakállát a forgatás szünetében. Reméljük, Momoa követi Brolint és ő is eljön hozzánk, meg aztán posztol is valami szépet a városunkról.

Távolról sincs vége, olvasson még

Csak Dubrovnikban, Izlandon és Skóciában lehet jobban instázni, mint Budapesten

2019. április 27., 11:43 Módosítva: 2019.04.28 17:20
3

A Big 7 utazási oldal összegyűjtötte Európa 50 „leginstázhatóbb” helyszínét. A lista 50. helyén Valencia áll, a csúcsán pedig a horvátországi Dubrovnik. Budapest éppen, hogy lecsúszott a dobogóról: a 4. helyet szerezte meg. 

Big 7  listája három tényezőből állt össze: egyrészt megnézték, hány hashtages bejegyzést kaptak az egyes országok, beleértve a nagyobb városait, másrészt egy online kérdőív eredményeit vették alapul (amit 1,5 millióan töltöttek ki), harmadrészt pedig turisztikai szakértők véleményét kérték ki. 

Távolról sincs vége, olvasson még

Majkát megint leszavazta a szakmai zsűri, de félmilliót azért nyert a fővárostól

2019. április 27., 11:02 Módosítva: 2019.04.28 17:20
16

A Budapest Dal 2019 gálán pont az történt megint, amire a rapper a Fonogram után panaszkodott. A szakmai zsűri díját nem ő nyerte, pedig ő a közönség kedvence.

Sáfrány Emese Aleska mint tervező vesz majd részt a Budapest Fashion Weeken

2019. április 3., 11:32 Módosítva: 2019.04.04 14:25
133

Most volt Budapest Central European Fashion Week, de nem maradunk sokáig divatesemény nélkül, mert április közepén lesz a Budapest Fashion Week, amit a Városligeti Műjégpálya dísztermében tartanak majd. Az esemény egyik érdekessége, hogy jelen lesz az Aleska Aerial márka is, ami azt jelenti, hogy a fenti képeken is látható Sáfrány Emese is a tervezők között lesz. Íme az esemény plakátja.

A húsvét előtti héten lesz!
A húsvét előtti héten lesz!
Fotó: Budapest Fashion Week
Távolról sincs vége, olvasson még

Világhírű lett a budapesti hülye járás

2019. április 2., 12:19 Módosítva: 2019.10.08 11:01
26

Százak vettek részt a "hülye járások" ünnepségén

- írja a BBC az április 1-jei flashmobról, ami arról szól, hogy Budapesten, egész pontosan a Deák téren hülyén járnak az emberek. Ezt pedig nem csak úgy maguktól találták ki, hanem az angol abszurd humor zsenijeitől, a Monty Pythontól átvéve, előttük tisztelegve. Ez itt az eredeti Hülye Járások Minisztériuma, ezek pedig a magyar verziók:

Ez pedig a BBC beszámolója az idei parádéról.

Távolról sincs vége, olvasson még

Szemetet szedtek a rabok és börtönőrök a XVII. kerületben

2019. március 21., 15:37 Módosítva: 2019.03.22 14:57
458

Az alábbi videó arról szól, hogy közterületeket, parkokat, erdős részeket tisztítottak meg a XVII. kerületben börtönben fogvatartott rabok. A „TeSzedd! – Önkéntesen a tiszta Magyarországért” mozgalomban azonban nem csak budapesti intézmények vesznek részt, hanem országszerte 17 börtön fogvatartottjai szedtek önkéntesen szemetet. Amint az az alábbi videóból kiderül, a munkába a büntetés-végrehajtási intézmények dolgozói bekapcsolódtak, együttes erővel több tonna szemetet gyűjtve össze csak az idén.

Távolról sincs vége, olvasson még

Jason Momoa, Javier Bardem, Dave Bautista, Oscar Isaac és Josh Brolin is bármikor felbukkanhat Budapest utcáin

2019. március 20., 13:48 Módosítva: 2019.03.22 09:06
300

Az a nagy hír, hogy elkezdték forgatni a Dűne című filmet, amit az a Denis Villeneuve rendez, aki a Szárnyas fejvadász 2049-et, az Érkezést, az Ellenséget, a Fogságban és még egy egyszavas című filmet, a Sicariót is jegyzi. Ahogy az elsőként említett sci-fi is részben Budapesten készült, úgy a Dűnét is itt fogják filmre venni. Ennek köszönhetően lesz, sőt már van is hazánkban a film több szereplője, például a címből kihagyott Timothée Chalamet, aki február közepén már nagyban kávézgatott az Andrássy úton.

Távolról sincs vége, olvasson még

Megvolt a Linkin Park rapperének élete első paprikáscsirkéje

2019. március 12., 14:45 Módosítva: 2019.03.14 11:54
30

Chester Bennington frontember öngyilkossága óta a Linkin Park együttes szünetelteti a tevékenységét – a zenekar legismertebb tagja, Mike Shinoda tavaly szólólemezt adott ki, és most azzal turnézik, jelenleg éppen Budapesten tartózkodik, ma este lesz a koncertje. Erről az Instagramra is posztolt természetesen, és a Magyarországra érkezéssel kapcsolatosan hozzáteszi, hogy életében először evett paprikás csirkét („chicken paprikash”), és hogy baaaaromi jó volt.

Távolról sincs vége, olvasson még

Rossz útviszonyok miatt 1,5 óra késéssel indul a mai Nicki Minaj koncert Budapesten

2019. február 25., 14:41 Módosítva: 2019.02.26 15:39
1

Egy korábbi cikkünkben indítottunk egy szavazást, hogy vajon a szombati, pozsonyi koncertből kiindulva a ma esti budapesti fellépésen is lesz-e valami probléma. Nagyjából egyenlő arányban érkeztek szavazatok arra, hogy nem lesz semmi gond, hogy lesz valami probléma, de egy picivel nyert a "bármi megtörténhet" válaszlehetőség. Akik ez utóbbira szavaztak, azoknak lett igaza, mert

1,5 órát késni fog a műsor.

Az esemény hivatalos Facebook-oldalán tették közzé, hogy 

 a koncertturnénál használt díszletet, hang- és fénytechnikát szállító kamionok a rossz útviszonyok miatt csak késve érkeznek meg Budapestre az előző koncerthelyszínről.

A nap folyamán megkerestük a rendezvény szervezőit, akik még nem reagáltak megkeresésünkre, de a koncert helyszínét biztosító Papp László Sportarénától még délelőtt a következő tájékoztatást kaptuk:

 A szervezőktől nem kaptunk információt azzal kapcsolatosan, hogy a mai rendezvényen lesz-e hasonló jellegű probléma, késés stb., természetesen a Papp László Budapest Sportaréna felkészült a rendezvény lebonyolítására.

Távolról sincs vége, olvasson még

Vajon elmarad a ma esti Nicki Minaj koncert Budapesten?

2019. február 25., 10:10 Módosítva: 2019.02.26 10:10
35

Szombaton Pozsonyban lépett volna fel az énekesnő, de a rajongóknak nagyot kellett csalódniuk, amikor 5 óra várakozás után bejelentették, hogy nincs elég áram a helyszínen, hogy be tudják üzemelni a dolgokat.

A kérdés az, hogy vajon ma lesz-e bármi akadálya, hogy Nicki Minaj fellépjen a Papp László Sportarénában. Ön mit gondol?

Ön szerint elmarad Nicki Minaj ma esti koncertje?

  • 674
    Megint nem lesz "elég" áram.
  • 640
    Bármi megtörténhet.
  • 412
    Tutira nem marad el.
Távolról sincs vége, olvasson még

Ömlenek a lájkok, ha a budapesti szelfimúzeumból posztolsz

2019. február 21., 20:27 Módosítva: 2019.02.25 07:32
359

Pár hete nyitott meg Budapest és egyben Európa első Édesség- és Szelfimúzeuma, ami önmagában is érdekes, úgy pedig pláne, hogy az Instagram alapján gyakorlatilag egymásnak adják a kilincset szelfibotot benne a magyar celebinfluenszerek. Természetesen nem bírtunk ellenállni a lehetőségnek, hogy Dukai Regina és Nádai Anikó nyomában szelfizzünk. Bár spoiler alert, nekünk nem sikerült annyira dögös fotót készítenünk, mint az egykori VV-snek, aki ezzel a teljesen felöltözött képével a Blikknél azt is elérte, hogy 18-as karikát kapjon.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

#candy #sweet #dailymood #colorful 🍬🍭

N Á D A I A N I K Ó (@nadai_aniko) által megosztott bejegyzés,

Távolról sincs vége, olvasson még

Egy 10 méter mély gödörbe zuhant cicát mentettek a tűzoltók Budapesten

vik
2019. február 18., 13:14 Módosítva: 2019.02.19 11:05
67

Egy tíz méter mély gödörben találtak rá egy szerencsétlen cicára Budapesten, a XVIII. kerületi Alacskai úton. Mivel az állat kijönni nem tudott, a budapesti tűzoltók segítettek neki: alpintechnikát vetettek be a mentéshez, majd átadták az állatvédőknek, akik a felszínen várták őt. Az cica egyelőre nem számolt be róla, miként került oda, és hogy megnyugodott-e a lelke azóta, mindenesetre azt egyértelműen tudni lehet, hogy már biztonságban van. A mentési munkálatokról a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság posztolt videót a Facebookra vasárnap, amelyet Czétényi Balázs tűzoltó őrmester, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság videócsoportjának munkatársa készített.

Távolról sincs vége, olvasson még