Ausztráliában nem kirívó ritkaság fegyenceket tudni a családfában, egy híresség rokonsága azonban mindig nagyobb érdeklődésre tarthat számot, mint az átlagemberé. Kylie Minogue-nak is volt az egykori fegyencszállítmányokkal bevándorolt őse, de mint egy frissen nyilvánosságra hozott online adatbázisból kiderül, már az angliai rokonság is belehúzott - nyomozta ki a Daily Mail.
1816 szeptemberében Gloucesterben például felakasztották a 69 éves Dinah Riddinfordot, aki az énekesnőnek anyai ágon igen távoli rokona. Riddinford asszony ráadásul kivégzésével hírességgé is vált: ő volt kora egyik legidősebb nője, akit akasztással kivégeztek. Az utókor The Granny Hanging (a Nagyi-Kivégzés) néven emlékszik vissza a halálára, amit ráadásul olyasmiért róttak ki rá, amiért manapság legfeljebb némi pénzbírságot vagy próbaidőt kapnának: Fiával éhségükben betörtek a szomszédhoz és ételt loptak tőle. A fiú megúszta: bár eredetileg őt is felakasztották volna, végül csak deportálták a világ másik végére.
Luke Riddinford a dokumentumok szerint 1817 áprilisában indult Ausztráliába a Lord Eldon fegyenchajóval. Öt hónappal később kötött ki Új-Dél-Walesben, és ezzel ő volt az énekesnő rokonságának első tagja Ausztráliában, 130 évvel előzve meg a többieket. A férfi később több büntetőkolónián is megfordult, vélhetően visszaeső bűnözőként, míg végül 1825-ben, 42 évesen halt meg.
A Riddinford-család egy másik ágából származik Minogue egyik ük-ük apja, Morgan John Riddiford, aki szintén ült börtönben. Ő 1890-ben, 16 éves korában került be egy 14 éves lány „illetlen molesztálása” miatt, ráadásul ugyanoda, ahol majd száz évvel korábban a Riddinford-nagyit felakasztották.
Az ügyről még a helyi sárga lapok, a Bristol Mercury és Daily Post is beszámoltak: ezek szerint a Riddiford-fiú egy 18 éves társával megtámadta a 14 éves Mary Ann Tandyt, aki egy Thornbury-közeli farmon szolgált. „A támadók egy órán át követték a panaszost és két másik lányt Thornbury utcáin, majd nyomába szegődtek, amikor visszafelé indult a Vilner-farmra, ahol szolgáló volt. Nem sokkal 9 után lefogták, kivonszolták a mezőre és a földre lökték. Apja, aki szintén a Vilner-farmra tartott, fél mérföld távolságból hallotta a sikolyait. Amikor hazaért, megkérdezte, történt-e valami a lányával, a panaszos akkor számolt be neki a rajta esett sérelemről” – számol be a drámáról a korabeli tudósítás, melyből pontosan nem derül ki, mi történhetett a földre lökésen kívül a sértettel, a periratok szerint azonban Morgan John Riddinfordot 9 hónapra ítélték miatta.
Szabadulása után a Riddinford-fiú észhez tért, megházasodott és pályafelügyelőként dolgozott a vasútnál a közeli Nanntyffyllonban. 1899-ben született meg George Morgan nevű fia, akinek Milicent nevű lánya lett végül az énekesnő anyai nagyanyja.
Milicent Riddinford férjével, Dennis Johnsonnal 1955 április 20-án érkezett Southamptonból Ausztráliába négy gyermekükkel, Jeannel, Carollel, Suzette-tel és Noellel. Mr. Jones építési vállakozó volt, nagyapja – az énekesnő ük-ük-ükapja –, John Jones 1822-ben született dél Walesben, bányászcsaládból. A Jones-család a „10 pound Poms” néven emlegetett bevándorlóhullámmal költözött Ausztráliába, akiket az ausztrál kormány különösen kedvező, a letelepedést segítő kondíciókkal csalogatott az országba, a szakavatott munkaerő betelepítésének reményében.
Jonesék Carol lánya húszévesen ment férjhez egy melbourne-i könyvelőhöz, Ron Minogue-hoz, a házasságból három gyerekük született: Kylie, Danielle és Brendan. Az énekesnő apai családfájáról keveset tudni, mivel Ausztráliában kevésbé hozzáférhetőek a nyilvánosság számára az anyakönyvi és házassági kivonatok, de az újságíró szerint a Minogue-vérvonal ötödgenerációs ausztrál, és valószínűleg az írországi Clare megyéből származtak el.
A Minogue-családnak dél-Walesben, a Riddiford-vonalon is élnek még rokonai: az énekesnő nagy-nagybátyja, Dennis Riddiford Port Talbotban lakik; ő az 1955-ben Ausztráliába kivándorolt Milicent nagyi testvére, és tartja is a kapcsolatot nővére gyerekeivel, köztük Minogue édesanyjával.
„Carol jóravaló lány, sose felejtette el, hogy honnan származik, és azt se hagyta, hogy a lánya hírneve a fejébe szálljon. Gyakran beszélünk és e-mailezünk, és meg is szokott látogatni” – mesélte a Mailnek a 80 éves, egykor kárpitosként dolgozó Riddiford, akihez néha maga Kylie is beugrik, „egy nagy, sofőr vezette autóval”, ha épp Nagy-Britanniában jár. „A környékbeli gyerekek sokszor éneklik az I Should Be So Lucky-t, amikor elmennek a házunk előtt, de általában igyekszünk titokban tartani a látogatásait”.