- Kedden tartották Stohl András büntetőügyének másodfokú tárgyalásásának második napját
- A színészt korábban 2 év 4 hónap, letöltendő börtönbüntetésre ítélte a bíróság
- A bíróság az első fokú ítéletet 10 hónap börtönre enyhítette
- A bíróság nem látta bizonyítottnak, hogy Stohl maradandó károsodást okozott K. Pálnak, ezért enyhébb a büntetés
-
Ügyész: Ruttner György trükkje ügyes
Az ügyész reagál arra, hogy az elsőfokú bíróságon nem ismertették Stohl András vádlotti jogait, amikor módosították a vádat. Ez Ruttner szerint akár a per elkaszálását is jelentheti. Ügyész: valójában nem vádkiterjesztésről volt szó, szimpla vádmódosítás, a vád megváltoztatása történt, így nem tudták megszegni a Ruttner által kifogásolt szabályokat.
- Kedden tartották Stohl András büntetőügyének másodfokú tárgyalásásának második napját
- A színészt korábban 2 év 4 hónap, letöltendő börtönbüntetésre ítélte a bíróság
- A bíróság az első fokú ítéletet 10 hónap börtönre enyhítette
- A bíróság nem látta bizonyítottnak, hogy Stohl maradandó károsodást okozott K. Pálnak, ezért enyhébb a büntetés
-
Közel 600 ezer forintot kell megfizetnie
Ezek az eljárási költségek, a teljes összeg nagyjából 800 ezer forint volt, a maradékot az állam állja. A közügyektől való eltiltás időtartamába beleszámítják az első fokú ítélet óta eltelt időt.
-
Tíz hónap letöltendő börtönt kapott Stohl
Járművezetés ittas állapotban bűntette miatt Stohl András másodfokon tíz hónap börtönbüntetést kapott. Öt hónap után szabadlábra bocsátható.
-
Mester Csaba is megérkezett
"Hát már csak önre vártunk, aztán kint fel is öltözhetett volna" - mondja a jó kedélyű bírónő Mester Csabának, aki megint elfelejtette időben felvenni a talárját. K. Pálék nem jönnek vissza, úgyhogy kezdődhet az ítélethirdetés.
-
Ügyész úr ne szaladgáljon
Mondja a bírónő az éppen befutó ügyésznek, aki azt mondja, a sértettek még a bíróság épülete előtt vannak, és akkor kiszalad behozza őket. Valaki más fogja behozni K. Pálékat, nem az ügyész.
-
A sértetti oldal elég pontosan fog érkezni, úgy látszik
Mondja a bírónő, hiszen mindenki megérkezett kivéve az ügyészt és a sértetteket. Rájuk vár most a fél magyar sajtó, Stohl András és Ruttner György, na meg persze a bírói testület.
-
Stohl András is elfoglalta a helyét
A bírói testület a helyén, Ruttner György is felvette a talárt, Stohl András a vádlottak padjánál áll. Percek kérdése, és ítéletet hirdetnek.
-
Bodrogi Gyula is megérkezett
Bodrogi Gyula megérkezett az ítélethirdetésre. Az első másodfokú tárgyalási napon ő is jelen volt, de a második tárgyalási nap első felén nem, az ítélethirdetést viszont nem akarta kihagyni. Sváby Andrással egyszerre érkezett. Hollósi Frigyes már nagyjából fél kettőkor megérkezett a bíróságra, a bíróság épületét fotózta telefonjával mielőtt bement.
-
Nem az újságírókon múlik majd az ítélet
Fél háromra van kiírva a folytatás, a sajtó képviselőinek nagy része már kettő előtt bő tíz perccel megérkezett a bíróságra.
-
Beszóltak Stohlnak a bíróságon
"Ne legyél már mártír" - szólt be egy ismeretlen Stohlnak a bíróság folyosóján. Stohl ingerülten rázta le az idegent, "Vigyázzál" - mondta neki.
-
A bíróság elvonul ítélethirdetési szünetre
Nem egyszerű az eset, mi sem bizonyítja jobban, hogy a bírói testület bő két órára vonul vissza ítéletet hozni. Várhatóan fél háromkor hirdetnek majd ítéletet.
-
Stohl Andrást kérik meg arra, hogy mondjon valamit az utolsó szó jogán
"Egy ember vagyok, aki borzasztó nagyot hibázott" - kezdi Stohl. Még egyszer bocsánatot kér mindenkitől, akinek bármilyen fájdalmat okozott. Azt mondja, azt szeretné, ha K. Pál meggyógyulna.
-
Ügyvéd úr, mondja meg neki, hogy már elmondta
Mondja a bírónő Mester Csabának, hogy leállítsák K. Pált. Néhány mondat után sikerül.
-
Itt van Ruttner verse
A hamu és gyémánt című lengyel filmben hangzott el Kamil Norwid verse, amiből Ruttner György idézett: "Mint gyantás rőzsenyalábból, százfelé, / száll körülötted perzselt öltözeted, / égsz, és nem tudod, hogy szabad leszel-é, / vagy azt, amid van, el kell veszítened... / Csak hamu marad, hogy hulladék gyanánt / széjjelszóródjék a szélben? - vagy marad / a hamu mélyén csillagfényű gyémánt, / örök győzelmet hirdető virradat?".
-
K. Pál meg akarja mutatni a csípőjét
Sínt építettek K. Pál csípőjébe, hogy bizonyítsa, hogy maradandó a sérülése. "Hát én így nem tudok hugyozni" - mondja K. Pál kétségbeesve miközben a fényképezőgépek zajától alig hallani, amit mond. "Fürgő, mozgó ember voltam. Én akkor érzem jól magamat, ha kimegyek a kertbe" - mondja K. Pál. De azt mondja, már csak akkor tud menni, ha valaki elviszi valahova.
-
Mester Csaba végrehajtandót kér
K. Pál képviseletében azt mondja Mester Csaba, az igazság csak akkor nem sikkad el, ha végrehajtandó büntetést kap Stohl András.
-
Ruttner György verset idéz
Az ügyvéd beszéde végén Cyprian Kamil Norwid egy költeményéből idézett, de sajnos az általános nevetéstől alig lehetett hallani. De mindjárt kikeressük, pontosan melyik vers volt. Addig Kamil Norwidról erre olvashat bővebben.
-
Fárad a közönség
A bírónőnek feltűnt, hogy volt, aki elbóbiskolt, de már fent van. Arra kéri a közönséget, hogy próbáljanak még egy kicsit kitartani.
-
Próbaidős fogházat kér az ügyvéd
Ruttner azt kéri szabjon ki a bíróság büntetés az ittas állapotban elkövetett közúti baleset ügyében. Ruttner szerint ha nem Stohl András lenne az S. A. monogram mögött, akkor nem lenne kétséges, hogy felfüggesztettet kap.
-
Ruttner: Képtelenség K. Pálék követelését teljesíteni
A beszéd végén az ügyvéd kiemeli, hogy Stohl minden sérülttel megegyezett, kártalanítani igyekezett őket. Csak egy sérülttel nem tudott megegyezni, mert túl sokat követelt. K. Pál tízmilliós összeget szeretne a legújabb hírek szerint.
-
Ruttner: Stohl segíti eltartani a családját
Na, lassan csak a végére érünk. Ruttner szerint azért mégiscsak eltartja Stohl valamilyen szinten a családját. Ruttner most magáról beszél, azt mondja, hatott rá a média, de miután elvállalta az ügyet, az ügy részleteit megismerve rájött, hogy Stohl nem az a pökhendi alak, mint akinek látszott. Nagyon szép beszéd. "A média által közvetített kép nem felelt meg a valóságnak. Ez az eset nem úgy történt, mint ahogy arról a média eredetileg közvetített" - mondja Ruttner.
-
Még mindig a drogprevencióról van szó
Most már értem, miért olyan vastag a perirat. Ruttner György gond nélkül idéz húsz perce mindenféle emberektől, egyházi személyektől, iskolaigazgatóktól, rendőröktől olyan mondatokat, amelyek arról szólnak, hogy Stohl bűnbánó, jó ember, aki még azt is mondja, hogy a drog rossz.
-
Ismét iskolák ajánlásait olvassák fel
Ruttner azt mondja, Stohl drog- és alkoholprevenciót tartott az iskolákban, így igenis releváns a tevékenysége az ügy szempontjából. Úgyhogy elkezdte felolvasni az egyes iskolák igazgatóitól kapott ajánlásokat. Természetesen mind arról szól, hogy Stohl András mennyire jó prevenciós órákat tartott.
-
Ruttner felfüggesztett büntetést kér
Azt mondja, nem hogy lehet ilyen esetben alkalmazni, de nagyjából kell is, hiszen az ennél súlyosabb esetekben is az a gyakorlat, hogy felfüggesztett büntetést szabnak ki. Enyhítő körülménynek kiemeli még azt is, hogy Stohl kollégái jelezték, a színész jó ember, amiből Ruttner szerint következtetni lehet az elkövető jellemére.
-
Ruttner öt Pest környéki esetet is idéz
Ruttner György öt olyan ügyet idéz, amit ugyanezen a bíróságon tárgyaltak, hasonlóan Stohl András esetéhez, ugyanúgy ő volt az ügyvéd minde az öt esetben, és enyhébb ítélet született az ügyekben, mint amit Stohl első fokon kapott.
-
Ruttner enyhébb ítéletű, halálos gázolásokat idéz
Ruttner arra alapozza az enyhítési kérelmet, hogy a súlyos ítélet egy olyan súlyosbító tényezőre hivatkozva született, amiről végül kiderült, hogy nem is az. Ráadásul ő is idéz statisztikákat, természetesen olyan eseteket sorol, amikor valaki halálos balesetet okozott részegen, és akkor kapott 2 év börtönt, tehát kevesebbet, mint Stohl első fokon. Egy másik szintén halálos balesetet okozó ittas vezető esetét idézi, aki 1 év 6 hónap börtönt kapott. Egy halálos balesetet okozó részeg rendőr ügyét is idézi, aki ráadásul még szabálytalanul szirénázott is, 1 év 8 hónap fogházbüntetést szabtak ki.
-
Stohl András gondolkodó pózban várja a sorsát
Könyökét a térdén tartva, a fejét egy kézzel megtámasztva figyeli Stohl András, hogy Ruttner György hogyan védi. Eléggé hasonlít Rodin Gondolkodó című szobrára, ami a mostanában népszerű elképzelés szerint csak annyiban hibás szobor, hogy az emberek ha gondolkoznak, akkor alapvetően elég bamba képet vágnak, és nem megfeszülve ülnek a fejüket fogva. Ebből a következik, hogy Stohl András valószínűleg jelenleg nem gondolkozik, hanem csak feszülten ül.
-
Ruttner: Stohl nem hárította a felelősséget, agyrázkódása volt
Mivel korábban hátrányként jelentkezett Stohl András viselkedése közvetlenül a baleset után, ezért Ruttner erre is kitér. Azt mondja, nem menekült a színész, hanem a zavart, agyrázkódásos állapota miatt gyermeki szinten volt. Ráadásul szerinte egy berögzült számot felhívni nem tudatos cselekedet, mint ahogy azt az ügyész mondta.
-
Ruttner "Nem húzom az időt" György a legelső tárgyalási napról idéz
Az ügyvéd azt próbálja bizonyítani, hogy Stohl András furcsa viselkedését nem az ittassága, hanem az agyrázkódása okozta. Ezért idézi azokat a tanúkat, akiket még az első tárgyaláskor idéztek be, annak az autónak az utasait, akik egy koncertről tartottak Budapestre. Többen mondták azt, hogy nem éreztek alkoholszagot a színészen, viszont látták, hogy elég zavart.
-
Ruttner nem akarja az időt húzni
Az ügyvéd, aki nagyon szép körmondatokban, minden kérdést megrágva fejti ki az ügy minden részletét azt mondja, nem akarja az időt húzni, ezért nem sorol fel minden nyilatkozatot, ami arról szól, hogy Stohl András sérüléseit észlelték rendőrök, orvosok. Ilyeneket idéz, hogy Stohlnak nincs alkoholszaga, de zavart, a mért értéknél enyhébbek a tünetei.