Mint megírtuk, helyi idő szerint hétfő reggel, egy hatfős női személyzet tagjaként, az űrbe utazott Katy Perry. Az énekesnő összesen 11 percet utazott, ugyanis a kilövés és a landolás között ennyi idő telt el, ám ez bővel elég volt arra, hogy megcsodálhassák odafentről a Földet, valamint megtapasztalják a súlytalanság érzését. A küldetés ugyanakkor nem mindenkinek nyerte el a tetszését.
Az internetet rengeteg mém lepte el, amelyek mind kiparodizálták az űrutazást. Ezek közül a megszerkesztett felvételek közül osztott meg egyet Olivia Wilde egy 24 óráig elérhető Instagram-történetben. A képen a landolás után földet csókoló popsztár látható, amely fotót valaki azzal a felirattal osztott tovább, hogy ilyen érzés 2025-ben leszállni egy menetrend szerinti repülőjáratról. A hollywoodi színésznő ehhez a következőt fűzte hozzá:
A dollármilliárdokból legalább jó mémeket vettek.
Kesha burkoltan kritizálta a küldetést
Az amerikai humorista, Amy Schumer szintén kifigurázta az űrutazást. Egy videós bejelentkezésben viccelődött azon, hogy az utolsó pillanatban csatlakozhat a csapathoz, és ahogy szinte minden résztvevő az űrhajóban, ő is visz magával egy játékfigurát. Ennél burkoltabban állt bele az énekesnőbe pályatársa, Kesha, aki az Egyesült Államokban rendkívül népszerű gyorsétteremlánc, a Wendy's által elindított vonatra szállt fel. A cég az X-en az űrutazásról készült videó alá csak annyit kommentelt: „Visszaküldhetjük?”
Kesha később szintén az X-en osztott meg magáról egy képet, amelyen épp egy Wendy's pohárból szürcsöli mosolyogva az italát, jelezve, hogy minden bizonnyal egyetért a felvetéssel. A két sztár köztudottan régóta vitában áll egymással, mivel Katy Perry többször is együtt dolgozott Dr. Luke zenei producerrel, akit Kesha korábban nemi erőszakkal vádolt meg.
— kesha (@KeshaRose) April 15, 2025
Emily Ratajkowski sem kímélte az énekesnőt
A megannyi kritikus hang közül talán Emily Ratajkowski volt az, aki a legdurvábban beleállt Katy Perry-be. A modell, aki előszeretettel osztja meg a véleményét társadalmi ügyekkel kapcsolatban, egy TikTok-videóban fejtette ki kendőzetlenül az álláspontját az űrküldetésről.
„Ez az űrmisszó reggel... ez már a vég. Komolyan, rosszabb, mint egy paródia. Azt mondod, hogy foglalkozol a Földdel, meg az egész a Földanyáról szól, aztán elmész egy űrhajóval, amelyet egy olyan vállalat épített és fizetett, amely önmagában elpusztítja a bolygót?” – tette fel a kérdést, majd arra kérte a követőit, hogy gondolják végig, mennyi erőforrást fordítottak a csapat űrbe küldésére.
Minek? Mi volt a marketing itt? Undorodítónak találom
– tette hozzá.
(Elle)
(Borítókép: Katy Perry. Fotó: Northfoto)