Jázmin Vikit az egész ország megismerte, amikor 2021-ben elnyerte a Miss Universe Hungary koronáját. Akkoriban úgy tűnt, a világot is meghódíthatja – és valóban, dolgozott Milánóban és Athénban is, neves ügynökségekkel, divatcégekkel, sikeres fotózásokkal a háta mögött.
De most, néhány évvel később úgy döntött, végleg maga mögött hagyja a kifutók világát. Ennek oka pedig nem a fáradtság vagy a kiégés volt – sokkal inkább az, amit itthon tapasztalt.
Nem botoxoltam, nem töltettem, nem játszottam a szabályaik szerint.
Ami külföldön előny volt, az itthon hátránynak számított” – mesélte az RTL-nek. Viki szerint Magyarországon ma már szinte bárkiből lehet modell, ha van mögötte egy szponzor, vagy néhány jól irányzott plasztikai beavatkozás.
Ez a hozzáállás teljesen kiábrándította. Úgy érezte, természetes külsejével egyszerűen kilóg a sorból, nem tud és nem is akar versenyezni a mesterséges tökéletesség világában.
A kifutót ugyan elhagyta, de Viki nem hátrált – csak irányt váltott. Elvégzett több menő marketing- és social media-képzést, és most tartalomgyártóként pörgeti tovább a karrierjét, főleg beauty, skincare és divattémákban.
Imádom, hogy most önmagamat adhatom, és olyan nőkkel beszélgethetek, akik valóban kíváncsiak a valódi tapasztalataimra
– nemcsak arra, hogyan nézek ki egy képen” – mesélte.
(Borítókép. Jázmin Viktória. Fotó: Kaszás Tamás/Index)