"Négy évvel ezelőtt mutatták be a Bridget Jones naplóját, azóta rágják a szinglitémát. Négy év alatt városok épülnek fel, négy év alatt a srácok kijárják a gimit. Nem tudom, mi újat lehetne még a témából kihozni" - morfondírozik magában egy kissé agresszív szőke szingli-archetípus a Duna Plaza mozijának előterében úgy, hogy mindenki hallja. A Velvet riportere meghökken, aztán eltöpreng a kérdésen és egyetért. A lépcsőn halad fölfelé, és kötve hiszi, hogy katarzis vár rá. Maga a szingli szó is borzongással tölti el: erre az embertípusra, mint fogyasztói rétegre, erre a jelenségre pedig, mint jövedelmező iparágra tekint.
Hobbi és kényszerszinglik
|
"Amikor kiléptem a legutolsó komoly kapcsolatomból, azt hittem, nemsokára jön majd egy új fiú, és nem maradok egyedül" - kezdi a magánéleti terápiát Gaál Noémi, a TV2 időjósa - " Nem így lett. Azóta eltelt két év, berendezkedtem az egyedüllétre, de ez kényszerpálya, átmeneti állapotban tekintem". Noémi leteszi a mikrofont, a közönség nem éppen feszült csendben figyel. Csisztu Zsuzsa, az est moderátora a többi meghívottat is megkérdezi.
Nagy Ő vadászengedéllyel"Facér vagyok" - veszi át a szót a Nagy Ő legújabb szabadférfi-prototípusa, Gyursánszky Gábor, aki néhány nappal ezelőtt csillogó ezüstszálas szmokingban adott rózsát a nála majd' húsz évvel fiatalabb Nikinek, és úgy tűnt, nagyon odavan érte - "A műsorban azért választottam Nikit, mert ő volt a legszimpatikusabb, érzékeny, kulturált lány. De kapcsolatunk nem lett volna működőképes. Barátok maradtunk" - zárta szépen csengő közhellyel a mondanivalóját a Nagy Ő. Ennél többet a jelenlévők magánéletéről nem tudunk meg. A szingliségről pedig Végh József klinikai pszichológustól is csak annyit, hogy a századunk gazdasági jelensége. Mint mondta, úgy a függetlenség, mind a párkapcsolat nagyon komoly döntés egy nő életében.
"Az a legfontosabb, hogy ha változtatni akarunk magunkon, akkor színesben és három dimenzióban képzeljük el magunkat olyannak, amilyennek látni szeretnénk. A másik szabály, hogy pozitív állítást tegyünk" - ad tanácsot a pszichológus.
NaplóterápiaA beszélgetés végső dramaturgiai eleme a naplóírás témája. Csisztu Zsuzsa kérdéseire a Nagy Ő és Gaál Noémi is arról vall, csak szerelmi bánatában írt valaha naplót. Kizárólag fájdalomból.
"Ha kiírjuk magunkból a problémáinkat, azzal újra megfogalmazzuk, más szemszögből látjuk azokat, és könnyebben eljutunk önmagunkhoz" - teszi hozzá Rácz Zsuzsa, akinek a naplóírás egyszer már bejött. Riporterünket viszont az érdekli, Csisztu Zsuzsának bevált-e a webnaplóírás, így amikor a vendégek szétszéledtek, lecsap a műsorvezetőre.
"Amióta blogot írok, alaposabban figyelem nemcsak a körülöttem zajló történéseket, de magamat is. Sokszor segített már a konfliktusok megoldásában, a problémák feldolgozásában, és az írástól gyakran megkönnyebbültem. Ez egyfajta terápia" - mosolyog Csisztu Zsuzsa, akinek közelmúltbeli magánéleti viharai, mint egy szappanopera epizódjai jelentek meg a bulvárlapokban hetente több alkalommal. A műsorvezető legutóbbi fogadalma is ehhez a sorozathoz kapcsolódik.
"Megfogadtam, hogy többé nem követem el azt a hibát, hogy nyilvánosságra hozom a magánéletem bármelyik személyes részletét" - mondta Zsuzsa. Riporterünk pedig megfogadja, a lerágott csontokat összegyűjti, és kidobja.