David Merlini kanalat hajlított a balatonfüredi jachtkikötőben, Szorcsik Viktória és Fridel Fruzsina a zuhogó esőben vitorlázott, Tallós Rita kis híján a vízbe esett, Gazdag Tibort pedig jégkrémmel büntette meg egy újságíró. Így népszerűsítették ők a finn vitorlásbajnokságot.

„Nem iszom több pálinkát, köszönöm. Ha beborulunk a Balatonba, nekem onnan ki kell szabadulnom, mi lesz különben az imidzsemmel?”- nevetett David Merlini a balatonfüredi jachtkikötőben egy hatalmas vízhatlan sátorban, amelyben azért már bokáig állt a víz. A speciális helyszínre néhány médiaszemélyt és újságírót azért hívtak meg a hétvégén, hogy népszerűsítsék a június 1-9 közt megrendezett finn dingi vitorlás hajóosztály világbajnokságát. Eredetileg az lehetett a terv, hogy a Jóban Rosszban színésznői bikiniben hirdetik majd a vitorlás életérzést, de mivel órákon át zuhogott az eső, ez részben meghiúsult.

A gép előtt

Klikk a képre!

Az esemény másik érdekessége, hogy a meghívott hírességek személye az újságírók egy részének nem volt egyértelműen beazonosítható. A Kongresszusi Központnál parkoló médiabusz indulására várva egy bulvárújságíró a Story magazin munkatársainak vélte az együtt érkező Szorcsik Viktóriát és Fridel Fruzsinát, épp csak azt nem tudta eldönteni, hogy melyikük közülük a fotós. A parkoló buszban ülve ezalatt egy másik sajtómunkás a fotóriporteri szakma rejtelmeiről kérdezte a bulvársajtóban viszonylag eladható arcnak számító Tallós Ritát, aki ezt nem vette zokon. „Tisztázzunk egy félreértést, én nem a fényképezőgép mögött, hanem előtt szoktam állni az esetek nagy részében” – nevetett a színésznő.

Miután tisztáztuk, kik is a hírességek, visszatérhetünk a világbajnokság helyszínére, ahol lényegében nem történt semmi. A szervezők gondosan felépítették az eredeti programot, mint arról már a buszban értesültünk. Érkezésünk után egy osztrák versenyzőt kellett volna meglátogatnunk, aki azon túl, hogy a legidősebb sportolók közül való, kérésre zenebohócként is működik. Minden bizonnyal remek fotótéma lett volna a sorozatszereplőkkel közös képbe komponálva. Azután a hírességek átöltöztek és hajóra szálltak volna, őket egy másik vitorlásból fotózhattuk volna, miközben médiabarát, vicces történeteket mesélnek, illetve ügyelnek arra, hogy a bumm, vagyis a vitorlarúd fejbe ne találja őket.

Ellógni a vidám vitorlázást

Ez utóbbi annyiban teljesült, hogy a meghívottak vörös védőfelszerelést kaptak, amelyből az arcuk látszott ki csupán, az is csak részben. Ekkor már a kikötőben volt Gazdag Tibor is, aki a Csillagvirág Klinika kórházigazgatóját alakítja, bár ezt talán nem szükséges külön kiemelni, az újságírók őt legalábbis felismerték (ha máshonnan nem, abból, hogy szintén ő a Zsiguli című Szőke András-film egyik főszereplője). Gazdag Tibor is felvette a szkafandert, de csak addig tartotta magán, amíg a fotósok dolgoztak, feltett szándéka volt ugyanis, hogy ellógja a vidám vitorlázást, amelynek az időjárás miatt nem látta túl sok értelmét.

A színésznők elszántabbnak bizonyultak, talán mert őket a szervezők házipálinkával kínálták, miután a hőmérséklet még a tíz fokot sem érte el, és már a sátorban is bokáig állt a víz. A Balaton is kiöntött helyenként, részben a rendkívül erős nyugati szél miatt. Ebben az időben mindössze négy nemzetközi versenyzőt láttunk, akik a füredi parkolóban szálltak meg lakókocsiban. Mialatt a hírességeink az egyszemélyes hajót mérték le, mint az a versenykiírásban szerepelt, addig David Merlini jó érzékkel inkább ahhoz az asztalhoz ült, ahová a pálinkát hozták, és ahol folyamatosan gondoskodtak is az utánpótlásról.

David Merlini unalomból parafenomén

Galéria!

„Ő az, aki el tud varázsolni mindent, ami az asztalon van” – mutatta be röviden a szabadulóművészt kislányának Tóth Frank vízilabdázó, és bár Merlinit láthatóan nem lelkesítette túlságosan, hogy mint bűvészt tünteti fel őt a sportoló, de egy szót se szólt. A háttérben ezalatt a Jóban Rosszban szereplői cipelték a hajót A pontból B-be, majd vissza. Merlini kisvártatva bűvölni kezdett egy kávéskanalat, és el is hajlította, ezt azonban Tóth Frank és családja már nem látta, pedig biztos örültek volna, hogy majdnem igazuk lett. David Merlini ezután azon viccelődött, hogy Edvin Martonnal kitalálták, kézenfogva jelennek meg a Viva Comet díjátadón, hogy témát adjanak a bulvársajtónak. A jelek szerint a terv nem igazán sikerült, és mi sem kérdeztük meg, hogy akkor most járnak-e.

A témák itt is fogyatkozni látszottak, de ekkor a színészek felkészültek, hogy teljesítsék a feladatukat, a vízreszállást. Behúzták a kabátjukat, így még nehezebben lehetett őket megismerni, és elindultak a móló felé a vitorlással. A fotósok és újságírók mögöttük haladtak, és némelyikük megpróbálta szóval tartani őket, hogy ne fázzanak annyira. Tallós Rita például azt a tapasztalatát osztotta meg velünk, hogy vége annak a korszaknak, amikor a magyarok gyűjtést szerveztek Izaurának. Ezt onnan tudja, hogy őt például nem utálják az emberek annak ellenére sem, hogy a sorozatban gonosz karaktert alakít. Megtudtuk azt is, a színésznők nem keresik megszállottan a szereplés lehetőségét, erre az eseményre egyszerűen csak kedvük volt eljönni.

Majdnem a vízbe esett

Tallós Rita saját bevallása szerint gyakorlott vitorlás, a szakadó esőn át azonban valamennyire még a partról is kivehető volt, hogy a hajóból kis híján beborult a vízbe. Ezt utólag ő is megerősítette. „Ez feledhetetlen élmény volt” – nevetett Fridel Fruzsina, válaszul a klasszikus újságírói kérdésre, miután bőrig ázva visszaérkezett a partra.

Az egyik szervező eközben elárulta, hogy Csányi Sándor is eljött erre az eseményre a kisfiával, de a rossz időre való tekintettel amilyen gyorsan érkezett, olyan gyorsan távozott is. David Merlini maradt csupán, és a sorozat színészei, akik száraz ruhát kértek, és pulóverrel törölgették a vizes hajukat. A sátorban és azon kívül egyre inkább novemberi idő volt. „Most szívesen fagyiznék egyet” – említette meg könnyelműen Gazdag Tibor, aki az ominózus hajókázást ugyan megúszta, de a sajtót nem tudta: szereztünk neki jégkrémet.

Finn-dingi
20 ország, több mint 220 versenyzője vesz részt a június 1-9 között tartott Finn World Masters elnevezéű világbajnokságon. A Finn-dingi egyszemélyes férfi olimpiai hajóosztály, nevének „Finn” jelzője arra utal, hogy a hajót az 1952-es Helsinki Olimpia szervezői terveztették és vették fel az Olimpia műsorára. A „dingi” toldat jelentése: hajó. A Nemzetközi Finn-dingi Osztályszövetség közel 55 tagországot számol és a világ minden kontinensén jelen van. A Finn-dingi ma az egyik legkomolyabb technológiával gyártott olimpiai hajóosztály, egy versenykészre szerelt hajó ára eléri a 15.000.- EUR-t.