A nem énekes- és színésznő nem tudja magát sehova besorolni, mindenen kívül áll. A művésznő értékeli, hogy van Petőfi Rádió, azt azonban nem tudja, a színházaknak lesz-e ilyen esélye.

Péterfy Bori a Trabant zenekarért és az Európa Kiadóért rajong. „Kicsit outsidernek érzem magam a zenei és a színházi világban" – mondta, miután arra kértük, helyezze el magát a mai magyar kultúra birodalmában. „Az outsidert nem kell félreérteni. Úgy gondolom, nem vagyok zenész, sem énekes, mert nem ebben a közegben szocializálódtam, nem ebben nőttem fel. A színházi világból pedig azért lógok ki, mert egy szabad csapatban kezdtem játszani, és csak pár éve találkozgatok kőszínházi színészekkel."

Az egyszerűbb dolgok és Lengyelország

A színészként is dolgozó Péterfy kellemetlen élményként írta le, amikor profi színészekkel találkozott, mert úgy érezte, kölcsönösen nem voltak nyitottak egymásra. „Sokáig lenéztek minket, mi meg őket. Nem mainstream úton járok, ezért kicsit mindenhonnan kilógok, például onnan is, ahol az úgynevezett nagy nevek vannak. Nekem az a légkör idegen." Egy ideális világban az énekesnő – most ekképpen nevezzük, de már tudjuk, hogy nem az – el se tudja képzelni magát, mert szerinte a világ úgy jó, ahogy van. És ezen úgysem lehet vátoztatni, ezért nem éri meg ilyenekkel foglalkozni.

Klikkeljen Péterfy Boriért!

Péterfy Bori népszerűségét többek közt a Petőfi Rádiónak is köszönheti, ahogy Harcsa Veronika és a Vad Fruttik is. „Az egyszerűbb dolgok nyilván többekre tudnak hatni, és minél bonyolultabb valami, annál kevesebb ember tud menni utána. Ez így van rendjén. Ezzel nincs gond. Azzal viszont van, hogy egy normális országban az ilyeneknek is megvan a helye, tere a médiába. Az állam szán pénzt az ezekre. Például, ha Lengyelországban megszűnik egy gyár, akkor odaadják az épületet a színházaknak, a képzőművészeknek, hogy tudjanak dolgozni. Hogy ne csak annak legyen lehetősége, aki sok pénzt hoz. Hogy ki hoz pénzt manapság? Aki elég egyszerű és eladható terméket produkál” – összegezte álláspontját a magyar lehetőségek hiányáról és a farkastörvényekről a színésznő.

Pozitív példaként említette a már szóba hozott rádiót, ami szerinte a változás záloga is lehet a hangok világában. „A színházaknak viszont nem biztos, hogy lesz Petőfi Rádiójuk, mert nagyon másmilyen a helyzet abban a műfajban. Még elmaradottabb, mint a rádió és a tévé ügye” – adott hangot a nem túl kellemesnek ítélt helyzetről a Velvetnek Péterfy.