A Doors énekese valójában egy párizsi klub vécéjében halt meg, és csak a botrány eltussolása miatt vitték fel a lakására és dugták be a kádba - mondta el a saját, új verzióját egy most megjelent könyv szerzője, aki annak idején a klubban dolgozott.
Jim Morrison, a Doors énekese 1971-ben, mindössze 27 évesen halt meg: a hivatalos verzió szerint utolsó estéje mozizással és lemezhallgatással telt, majd saját fürdőkádjában kapott szívrohamot. A 36 évvel ezelőtt történt halálesettel kapcsolatban azonban mindig is keringtek pletykák - többek közt az is, hogy az énekes nem is halt meg, csak el akart tűnni a világ szeme elől. Sam Bennett bártulajdonos most megjelent könyve szerint azonban csalódniuk kell azoknak, akik ebben hisznek: az író azt állítja, Morrison valóban meghalt, csak nem úgy, ahogy eddig tudtuk.
A The End: Jim Morrison című könyv szerint az énekest egy akkoriban nagyon felkapott párizsi klub, a Rock and Roll Circus vécéjének fülkéjében találták meg eszméletlen állapotban, herointúladagolásra utaló jelekkel. A klub vendégei közt akkoriban olyan celebritások fordultak meg, mint Roman Polanski, vagy a szintén nem mértéktartó életviteléről ismert Marianne Faithfull. A klub üzletvezetője az akkor húszas évei elején járó Bennett volt, aki úgy emlékszik, hogy Morrison testét végül a két vele lévő drogdíler tüntette el, hogy elkerüljék a botrányt és a nyomozást.
Morrison 1971. július 3-án hajnali egy körül érkezett a klubba, ahol két férfival találkozott: heroindílerekkel, akiktől barátnője, Pamela Courson számára vásárolt. Az énekes egy idő múlva eltűnt szem elől, majd amikor rátörték az egyik vécéfülke ajtaját, már nem volt magánál. A klub egyik vendége, egy orvos felületesen megvizsgálta Morrisont, és megállapította a halál beálltát. "Mivel hab és némi vér volt az orrlyukaiban, a doki megállapította, hogy herointúladagolás lehetett az ok" - emlékszik vissza Bennett, aki hozzátette, nem látta, hogy Morrison aznap heroint adott volna be magának, ugyanakkor ő maga is tudta, ahogy mindenki más is, hogy az énekes a tűtől való iszonya miatt orron át szippantotta az anyagot.
A két drogdíler ugyanakkor azt állította, Morrison csak eszméletlen, és vállalták, hogy eltüntetik a helyszínről. Bár Bennett ki akarta hívni a mentőket és a rendőrséget, a klub tulajdonosa megtiltotta neki, mert nem akart botrányt és vizsgálatot. Bennett szerint a dílerek vihették vissza a testet Morrison lakásába és tehették a fürdőkádba, mintegy kísérletként, hogy magához térítsék.
Bennett később népszerű rádiós műsorvezető lett, rockzenei könyveket írt, ő a párizsi Disneyland elnök-vezérigazgatója, és bár sokáig zaklatták őt az újságírók Morrison halála miatt, sztoriját egész eddig megtartotta magának: "Nem szívesen emlékszem vissza erre" - mondta az AP hírügynökségnek nyilatkozva. Patrick Chauvel, azóta híres riportfotós akkoriban szintén besegített néha a bárban: azt állítja, ő volt a harmadik, aki segített a Morrison testét elcipelő két férfinak a lépcsőházban. "Szerintem már akkor halott volt, de nem vagyok benne biztos. Rég volt, és mi se csak vizet ittunk" - emlékszik vissza (nem nagyon) a fotós, aki egy 2005-ös könyvében már meg akarta jelentetni a sztorit, de kiadója akkor eltanácsolta tőle, mivel ha Morrison ekkor még élt, ők elmulasztották a segítségnyújtást azzal, hogy nem hívtak mentőt hozzá.
A párizsi ügyészség képviselője nem ígéri, hogy az énekes halálának ügyét újravizsgálnák, mivel már elévült.
A Jim Morrison: Life, Death, Legend című biográfia szerzője, Stephen Davis úgy fogalmaz, az újonnan felmerült részletek ellenére sem kívánja újraírni a történetet. Szerinte Morrisonnak valóban volt egy túladagolása a klubban, nem is sokkal halála előtt, azt azonban túlélte: "Ha Morrison valóban a bár klotyójában halt volna meg, az már előbb kiderült volna".
A fürdőkádban fekvős-szívrohamos sztori Pamela Coursontól, az énekes barátnőjétől származik. Az ő rendőrségi vallomása szerint moziban voltak, majd vacsorázni mentek, otthon pedig lemezeket hallgattak. Morrison szerinte azért kelhetett fel éjjel, mert rosszul érezte magát, ezért vett forró fürdőt, ő pedig már holtan talált rá a kádban. Morrison testét soha nem boncolták fel, július 7-én szűkkörű szertartás keretében temették el a Pere Lachaise temetőben. Courson három évvel élte túl: ő maga is túladagolásban hunyt el.