Melegpártiak
A mostani feldolgozás sikerét Ono egész Amerika sikerének tekinti. Szerinte a dal népszerűsége jelzi, az emberek nem értenek egyet azzal, hogy sok helyen még mindig nem engedélyezett a melegek közötti házasság. Ennek ellenére a keddi népszavazáson az Egyesült Államok 11 államában mondtak nemet a melegek közötti házasságra. George Bush, Amerika újraválasztott elnöke pedig egyenesen kijelentette, szeretné, ha a törvény világosan leszögezné, hogy házasság csak férfi és nő között jöhet létre.
A minden részletre figyelő Ono elkészítette számának leszbikus változatát is, melyről egyelőre nincs információnk, de nyilván a Minden nő életében van egy nő, aki szereti címen fut. Aki azonban azt gondolja, Ono a semmiből bukkant most elő, téved. John Lennon özvegye ugyanis tavaly is vezette egyszer a slágerlistát, a Walking on Ice című számával. Emellett gyakorló melegjogi aktivista, egyre több meleg rendezvényen tűnik fel a kora ellenére meglehetősen aktív, ám nem éppen jó hangjáról ismert egykori avantgárd művésznő. A feldolgozás sikerén felbuzdulva azt tervezi, hogy legközelebb a még John Lennonnal közösen előadott sikerszámukat, a Give Peace a Chance-t rögzíti majd egy újabb verzióban, a szöveget azonban átírja, mivel utalni akar benne a szeptember 11-i terrortámadásokra.
Ápolja emlékeit
Emellett szorgosan ápolja az ex-Beatle emlékét; a múlt hónapban Lennon rajzaiból rendezett kiállítást abból az alkalomból, hogy a meggyilkolt énekes most lett volna 64 éves. Számos kiadó zaklatja, hogy engedje megjelenni Lennon kiadatlan számait, Ono azonban sorra utasítja vissza az ajánlatokat. Azzal érvel, hogy Lennon utálná, ha a félkész munkáit mutogatnák, hiszen sosem adott ki semmit, amiről nem gondolta azt, hogy elég jó.
John Lennont 1980-ban gyilkolta meg háza előtt Mark David Chapman, aki jelenleg is életfogytiglani börtönbüntetését tölti. Múlt hónapban harmadszor utasították el kegyelmi kérelmét.