A lesifotósoknak köszönhetjük a legérdekesebb fotókat Britney Spears villantásaitól kezdve Madonna feltételezett arcplasztikájáig. A sztárok persze nem örülnek, ha túl intim helyzetben készül róluk fotó, ezért van, hogy néha a fotósok is megkapják a magukét.
Ők azonban ekkor sem veszítik el hidegvérüket: értékes felszerelésüket nem kímélve állják a támadásokat és közben folyamatosan kattintanak.
Paparazzó-történelem
A Wikipedia szerint a paparazzi szó elterjedése Fellininek köszönhető, aki az egyik filmjében Paparazzonak nevezett egy fotóst (a paparazzi ennek a többes száma). A paparazzo szó olaszul egy különösen sokat izgő-mozgó moszkitót jelent. Később a mindent megörökíteni akaró fotósokra elkezdték alkalmazni a kifejezést.
A paparazzók technikája alapvetően két dologból áll: egyrészt nagy teleobjektívekkel ellátott fényképezőgépeket használnak, amikkel messziről, sokszor észrevehetetlenül tudják fotózni a célpontot; másrészt kis gépekkel is dolgoznak, hogy közelről egy-két titkos fotót készíthessenek. A digitális fényképezőgépeknek köszönhetően pedig igazán felgyorsult a képek előállítása és eljuttatása a különféle szerkesztőségekhez és képügynökségekhez.
Megélhetés
Az egyik leghíresebb hollywoodi paparazzó, Mel Bouzard állítólag 150000 dollárt keresett azzal a képpel, amin Ben Affleck és Jennifer Lopez volt látható együtt a szakításuk után. Bouzard elmondása szerint egy jó képért akár annyi pénzt is lehet kapni, amiből házat tudna magának venni Hollywoodban.
A paparazzók munkáját nem szabad alábecsülni. Bouzard elmondása szerint a celebeknek szükségük van arra, hogy gyakran szerepeljenek az újságok címoldalain, hogy a nevük a köztudatban maradjon, ezért sokszor direkt ők maguk manipulálják úgy a helyzeteket, hogy bekerüljenek a sajtóba.
A jövő
A hagyományos képkészítési eljárások mellett a Wikipedia szerint egyre elterjedtebbé kezd válni az úgynevezett snaparazzo-iskola is, amikor a különféle helyzeteket mobiltelefonokkal rögzítik. A kamerás mobiloknak köszönhetően bárki paparazzóvá válhat. Snaparazzi-képeket használtak fel a hírekben a londoni metrómerénylet, valamint a virginiai műszaki egyetemen történt lövöldözés bemutatása során.