Tegnap volt pontosan 25 éves a Forma-1 egyik legkülönösebb futama.

A brit nagydíj volt az 1998-as Formula–1 világbajnokság kilencedik futama, ahol megtörtént az egyik legkülönösebb győzelem a sportág történetében, miután Michael Schumacher a boxban nyerte meg a futamot.

Történt ugyanis, hogy Michael Schumacher az 1998. július 12-én rendezett versenyen tíz másodperces Stop and Go büntetést kapott a boxutcában való gyorshajtásért. A büntetést azonban csak az utolsó körben töltötte le, melynek köszönhetően Ferrarija a boxban szelte át a győzelmet jelentő rajt/cél vonalat. A McLaren Mercedes fellebbezést nyújtott be, de azt elutasította az FIA, ugyanis Schumacher húzása akkoriban nem volt szabálytalan, noha való igaz szabály sem létezett pontosan rá.

A soha nem látott pillanatnak magyar vonatkozása is van: a Magyar Televízió kommentátorait, többek között Palik Lászlót annyira meglepte az eset, hogy először azt hitték, a köröket a versenybírók elszámolták, vagy valaki más is büntetést kapott.

(Borítókép: Michael Schumacher. Fotó: Mark Thompson/Getty)