A rangsor összeállításakor több szempontot is figyelembe vesznek: számít, hogy hány nagy világeseményt rendezett az adott város a vizsgált időszakban, a szakmabeli szakértők hogyan értékelik az adott várost, illetve hogy milyenek a város kilátásai a jövőre nézve.
Magyarország – és főként Budapest – az utóbbi tíz évben kitett magáért sportesemények terén. Rendeztünk többek között két vizes világbajnokságot, háromszor kézilabda Bajnokok Ligája Final4-t, birkózó világbajnokságot, vívó vébét, labdarúgó Európa-bajnokságot, legutóbb pedig labdarúgó Európa-liga döntőt.
Idén pedig Magyarország ad otthont a világ egyik legnagyobb sporteseményének, a szabadtéri atlétikai világbajnokságnak is.
Rendkívül hangsúlyosan veszik számításba, hogy Budapest számos nemzetközi sporteseménynek adott otthont az utóbbi időben, így már rutinos rendezőnek számít. Szintén sokat nyomhatott a latban a fővárosi sportlétesítmények építése és fejlesztése.
Íme a világ legnagyobb sportvárosainak idei listája:
- Párizs, Franciaország
- Los Angeles, Egyesült Államok
- London, Nagy-Britannia
- New York, Egyesült Államok
- Manchester Nagy-Britannia
- Madrid, Spanyolország
- Barcelona, Spanyolország
- Tokió, Japán,
- Lausanne, Svájc
- Budapest, Magyarország
A következő években a hírek szerint Magyarország szeretne UEFA Bajnokok Ligája döntőt szervezni a Puskás Arénában, amelyre legkorábban 2026-ban lesz lehetősége. Ezen kívül pedig kormányzati szándék mutatkozik rá, hogy záros határidőn belül olimpiát is lássunk Budapesten.
(nso)
(Borítókép: Puskás Aréna magyar nemzeti színekben. Fotó: Matthew Ashton - AMA/Getty)