1. Cipők
Mosás közben megsérülhet a cipő, valamint a gép is, ugyanis megkarcolhatja a szerkezet dobját. A cipők emellett elveszíthetik a formájukat is, ezért a jobb a lábbeliket inkább kézzel érdemes tisztítani. Ezt tehetjük egy puhakefével, valamint egy kis mosószerrel, de az apróbb részekre fogkefét is használhatunk.
2. Díszes ruharabok
A finom anyagú gyöngyökkel vagy hímzéssel díszített ruhákat semmiképpen ne a mosógépbe mossuk. Ugyanez vonatkozik a csipkés ruhákra is, hiszen ezek mindegyik könnyen megsérülhet a gépben.
3. Hátizsákok és táskák
Mellőzni kell azokat a hátizsákokat és táskákat, amelyek fém alkatrészeket tartalmaznak, mert szintén károsíthatják a mosógépet, valamint az anyag is tönkremehet. Érdemesebb ezeket is inkább kézzel tisztítani.
4. Plüssállatok
Ha plüssállatokat szeretnénk kimosni a mosógépben, akkor biztosra kell menni, hogy ne legyenek benne akkumulátorok vagy elektromos alkatrészek, mert károsíthatja a mosógépet, és maga a termék is teljesen tönkremehet. A nedves ruhával való tisztítás a legmegfelelőbb megoldás.
+1 Túl sok szennyes
A mosógépeknek adott kapacitása van, amellyel nem érdemes kockáztatni. Hiába pakoltuk tele, ugyanis a túl sok bepakolt cucc miatt valószínűleg nem mossa ki rendesen a gép a bekészített ruhadarabokat – rosszabb esetben és rendszeres túlterheltség mellett pedig akár tönkre is mehet.
(Elle)
(Borítókép: Mosógép. Illusztráció: Choreograph/Getty)