Az infláció a gyógyszertári termékek árára ugyanúgy hatással volt, mint minden másra, így sokan meglepődhetnek, ha az év eleji hideg időszak után a tél beköszöntével újra elkapja őket a nátha, és a megszokott gyógykészítményekért beugranak a sarki patikába. Az emelkedő összegek a nehéz gazdasági helyzetben sokaknak gondot okozhatnak, ám néhány egyszerű praktika alkalmazásával akár féláron is megoldhatjuk az egészségügyi bevásárlást.
Az egyik legegyszerűbb és legkézenfekvőbb módszer, ha az akciós időszakokban többet veszünk azokból a termékekből, amelyeket meghűlés esetén alkalmazunk. Mivel ezek a készítmények jó ideig elállnak, így száraz, szobahőmérsékletű helyen tárolva bármikor elővehetjük azokat, ha szükségünk van rájuk. Ezen a módon nemcsak pénzt, de hosszú távon időt is spórolunk, hiszen nem kell újra ellátogatnunk a boltba.
A légúti betegségek szezonja várhatóan január-februárban tetőzik, így van idő felkészülni.
Egy másik jól bevált módszer, ami ugyancsak kézenfekvő lenne, de helyette sokan inkább pénz helyett időt spórolnak, vagy egyszerűen csak nem jut az eszükbe, a háziorvos felkeresése.
Orvosi rendelvényre ugyanis a legtöbb gyógyszert TB-támogatással sokkal kedvezőbb áron vehetjük meg, mint a Dolo vagy Forte névvel jelzett, vénymentes változatukat.
A receptre kapható készítmények hatóanyaga általában magasabb is, így kevesebbet kell beszedni belőlük, és van, hogy nagyobb mennyiséget tartalmaznak a már eleve kedvezőbb árért cserébe.
Az orvosok ráadásul a leghétköznapibb szereket is felírhatják: akár egy sós vizes orrsprayt is, amely a nagy márkák árának tizedébe kerülhet a gyógyszertárban kikeverve. A koronavírus-járvány óta pedig mi sem egyszerűbb, mint egyeztetni a háziorvossal, hiszen a nem súlyos esetekben többnyire könnyen intézkedhetünk telefonon is.
(Dívány)
(Borítókép: Gyógyszer átadása egy patikában. Illusztráció: Getty Images)