Mindent megkérdőjeleznek
Sokan vélik úgy, hogyha beismerik, nem tudnak valamit, akkor az a gyengeség és az intelligencia hiányának a jele. Valójában azonban az okos emberek mindent részletesen tudni akarnak, ezért kérdeznek többet. Sok mindent meg is kérdőjeleznek, mert folyamatosan arra törekednek, hogy pontosan megértsék a dolgokat, és esetleg javítsanak rajtuk.
Odafigyelnek a részletekre
Az okos emberek nagyon figyelnek a környezetükre és mindenre, amit látnak és hallanak. Nagyon odafigyelnek a részletekre, így bizonyos feladatokra kicsit több időt szánnak, mint mások, hiszen tudják, hogy a jobb eredmény megéri a nagyobb időbefektetést.
Jó hallgatóságok
Ha jól hallgat, és képes másokkal együttérezni, az szintén arról árulkodhat, hogy intelligensebb az átlagnál. Ez ugyan inkább az érzelmi intelligencia jele, de EQ és IQ kéz a kézben jár. Aki empatikus, és valóban elkötelezi magát a másik emberrel a beszélgetésekben, az magas EQ-ról tesz tanúbizonyságot.
Figyelnek mások igényeire
Túl gyakran vonunk párhuzamot az intelligencia és a teljesítmény között, pedig az öngondoskodás az egyike azoknak a szokásoknak, amelyeket az igazán intelligens emberek nap mint nap végeznek. Az önmagunkkal és a szükségleteinkkel való törődés hosszú távon nagyon jövedelmező, ugyanis sikerre vihet minket. Az intelligens emberek tehát elegendő időt hagynak maguknak a pihenésre és a sportra, valamint a számukra megfelelő étrendre.
Meggondolhatják magukat
Az is az intelligencia jele lehet, ha valaki meg meri változtatni a véleményét egy adott témában. Aki ugyanis sokat gondolkodik és beszélget más okos emberekkel, az időről időre automatikusan rájön ara, hogy az addigi látáspontja nem feltétlenül helyes.
(TWN)
(Borítókép: Egy intelligens férfi táblára ír. Illusztráció: Getty Images)