Jól jöhet egy magánnyomozó, ha arra gyanakszunk, másik felünk rossz utakra tévedt. Ám ha valaki nem akar vagy nem tud megfizetni egy hivatásos segítőt, egyikük, Aaron Bond, aki a Bond Rees magánnyomozó iroda tulajdonosa, megosztott pár jó tanácsot a gyanakvó szerelmesekkel.
A nyomozó négy olyan jelet sorolt fel, ami a praxisa során a legtöbbször felmerült.
1. Váratlanul újra fellobban a szikra
Egy bizonyos ponton minden kapcsolatban véget ér a mézeshetek fázisa, és beköszönt a valóság, és a valódi problémák. Ez a fázis normális, ám ha partnerünk hirtelen, minden ok nélkül újra hősszerelmesként viselkedik, akkor lehet kicsit gyanakodni. Bond szerint ez lehet egy taktika, amivel a házasságon kívüli tevékenységeit próbálja leplezni. „Bár biztos vagyok benne, hogy néha ez lehet őszinte, hiszen valaki azért próbál küzdeni, hogy életben tartsa a kapcsolatát, de tapasztalatom szerint ezt gyakran arra használják az emberek, hogy elfedjék a hűtlenségük nyomait.”
2. Több közösségi profil
Ezt ugyan nagyon nehéz tetten érni, vagy bizonyítani, de ha a párunk hirtelen nagyon óvatossá válik a telefonjával kapcsolatban, vagy feltűnően nem nyitnak meg bizonyos alkalmazásokat a jelenlétünkben, akkor az minimum gyanús. „A félrelépőknek gyakran van több telefonja, e-mail címe és olyan profiljaik a közösségi médiában, amelyekről nem tud a partnerük. Ezt nehéz bizonyítani, ám a telefonja körüli ideges viselkedése lebuktathatja" – mondja a magándetektív.
3. Megváltozott munkaidő és sok utazás
A félrelépők az idők kezdete óta használják az olyan kifogásokat, hogy sokáig bent kell maradniuk a főnök miatt, vagy hogy vidékre kell utazniuk munkaügyben. Ha partnerünk munkaórái és kiküldetései hirtelen megszaporodnak, akkor érdemes odafigyelni. „A hűtlen emberek azért a munkát használják ürügyként a félrelépés elfedésére, mert nehéz az ellenkezőjét bizonyítani” – magyarázta Bond. „Sokszor tapasztaljuk, hogy a hűtlen felek nem a saját lakóhelyükön intézik ezeket a dolgokat, hanem néhány várossal arrébb mennek, hogy senki ne ismerje őket, és észrevétlenül megúszhassák.
4. Egyre többet fizet készpénzzel
Ha valaki megcsalja a párját, az utolsó dolog, amit szeretne, hogy papíron nyoma maradjon, így az egyetlen megoldás, ha inkább készpénzzel fizet. Bond tapasztalatai szerint, ha valaki hirtelen gyakrabban fizet készpénzzel, az arra utalhat, hogy megpróbálja eltitkolni, mire – vagy kire – költ pénzt. „Bár a készpénzhasználat önmagában még nem vörös zászló, de ha közös számlájuk van, vagy hozzáférnek egymás kimutatásaihoz, és a szokásosnál több készpénzfelvételt látnak, akkor az annak a jele, hogy a partnerük rejteget valamit."
(LadBible)
(Borítókép: gyanakvó férfi. Illusztráció: Getty Images)