Sok pénzt veszíthetünk, ha nem vagyunk elég körültekintőek az MVM-nél bekövetkező változások terén. Több, az Energiakereskedelmi Zrt.-hez tartozó számlaszám is megszűnik áprilistól, így aki utalás útján, esetleg csoport beszedéssel szokta rendezni a számláit, annak fokozottan oda kell figyelnie a tranzakció lebonyolításakor.
Az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. honlapján olvasható tájékoztató szerint a változás az egyetemes áramszolgáltatásban vételező ügyfeleket érinti, akik a következő hónaptól nem tudnak pénzt irányítani
- az ING Banknál (13700016 kezdetű),
- a UniCredit Banknál (10918001 kezdetű),
- valamint a Deutsche Bank AG-nál (16300000 kezdetű) vezetett bankszámlákra.
A vállalat arra kéri az ügyfeleit, hogy mindig az aktuális számlán feltüntetett bankszámlaszámra teljesítsék a befizetést. Amennyiben számlavezető bankjuknál a netbanki felületen vagy az applikációban partnerként elmentették korábban az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt.-t, módosítsák a hozzárendelt számlaszámot az új villamosenergia-számlán megtalálható számsorra.

Ha valaki ismétlődő átutalási megbízást engedélyezett, akkor is érdemes ellenőrizni a megadott adatokat, és ha kell, módosítani a számlaszámot a kézbesített, fizetésre váró számlán szereplő bankszámlaszámra.
A legegyszerűbb ügyintézés érdekében a cég azt javasolja az ügyfeleknek a hátralék elkerülése érdekében, hogy használják az MVM online ügyfélszolgálatát, amelyre pár kattintással regisztrálhatnak, és kártyás fizetés útján is kiegyenlíthetik a számlák összegét.
(Femina)
(Borítókép: Számlákat fizető, aggodalommal teli férfi. Illusztráció: Getty Images)