Több egészségügyi veszélyt is rejt magában, ha lehúzzuk a vécén a kisállataink ürülékét – figyelmeztetett dr. Alice Judge állatorvos. Mint azt a macskák végterméke kapcsán kiemelte, az „gyakran tartalmaz egy rendkívül ellenálló, Toxoplasma nevű parazitát, amely egyaránt megfertőzhet embert és állatot”.
„Sok víztisztító nem rendelkezik olyan berendezésekkel vagy eljárásokkal, amelyek elpusztítanák ezt a parazitát, mivel ezeket a berendezéseket emberek számára tervezték, akiknek a székletében ez a kórokozó nem található meg. Ha tehát a vízhálózatba kerülne, az veszélyt jelentene az emberekre és az állatokra is. Egyes vadon élő állatok számára akár halálos kimenetelű is lehet” – árulta el a szakember, többek között arra is felhívva a figyelmet, hogy a biológiailag lebomló és lehúzható termékek, beleértve az öblíthető kakis zacskókat, nem bomlanak le úgy, ahogyan azt állítják.
„Ez elsősorban azért van így, mert ezeket úgy tervezték, hogy speciális hulladékkomposztáló létesítményekben bomlanak le biológiailag, nem pedig hideg vízben, mint amilyen a mi vécéinkben van. Valójában az öblíthető kakis zacskók 8 millió dollárnyi kárt okozó dugulást eredményeztek már Ausztráliában, ezért nem ajánlott próbálkozni ezek lehúzásával. Ugyanez vonatkozik a macskaalomra is.”
Hasonlóan a macskaürülékhez, a kutyák széklete is rendkívül veszélyes lehet, ha bekerül vízhálózatba. Mint azt dr. Judge elmondta, az ebek bélsara „kétszer annyi káros baktériumot, illetve egyedi parazitákat is tartalmaz”.
„Az egyik különleges parazita, a Toxocara rendkívül ellenálló a magas hőmérsékletnek” – tette hozzá. Az állatorvos szerint, a legjobb, ha hulladékokból készült, környezetbarát kakis zacskókat használnak a gazdik a kis kedvenceik ürülékének tárolására, majd a megfelelő hulladéktárolóba helyezik azokat. Ezzel nemcsak az emberek és más állatok egészségét, de a környezetet is óvják.
(LADBible)
(Borítókép: Egy férfi lehúz egy vécét. Illusztráció: Getty Images)