2015-ben mutatták be a Gaspar Noe rendezte Love című alkotást, ami arról vált hírhedtté, hogy a benne szereplő intim jelenetek valódiak voltak. Emiatt azonban a főszereplőt alakító Karl Glusman komolyan fontolgatta, nem csinálja meg a munkát.
Izgalmas sztori, de...
A sztori szerint Glusman egy fiatal filmkészítőt játszik, akinek a kapcsolata egy bonyolult szerelmi háromszöggé alakul. A sztori bár igencsak izgalmas, de a forgatás komoly kihívást jelentett a színész számára, ugyanis teljesen váratlanul érte, hogy az intim jelenetek nem megjátszottak.
Teljesen kizökkent
Glusman, amikor a legelső intim jelenetet vették fel, teljesen kétségbeesett. Később elmondta, hogy a rendező nem sok magyarázatot adott, egyszerűen arra kérte, hogy kezdje el a jelenetet, de ez annyira kizökkentette, hogy egy pillanatra komolyan elbizonytalanodott. Visszaemlékezése szerint még a mosdóba is elvonult, hogy összeszedje magát, miközben azon gondolkodott, vajon jó döntést hozott-e a szerep elvállalásával.
Elmondása szerint megfordult a fejében, hogy azonnal otthagyja a produkciót, annyira idegennek érezte a helyzetet. Végül azonban az tartotta vissza, hogy nem akarta cserben hagyni a stábot, és úgy érezte, ha most visszalép, később megbánná.
A film sok jelenete improvizatív módon készült, így a színészek gyakran nem tudták előre, pontosan mi vár rájuk. Ez tovább növelte a feszültséget és a bizonytalanságot a forgatáson.Realisztikus és nyers
Merész megközelítés
Gaspar Noé később azzal indokolta a merész megközelítést, hogy szerinte a hagyományos „felnőttfilmek” nem mutatják meg az emberi kapcsolatok valódi érzelmi oldalát. Ő ezzel szemben egy realisztikusabb, nyersebb képet akart adni az intimitásról és a kapcsolatokról. A film így nemcsak a nézők, hanem a készítők számára is komoly próbatétel volt, különösen a főszereplőnek, aki végül a kezdeti kétségek ellenére végigcsinálta a forgatást.
(LadBible)
(Borítókép: YouTube)