Biztos receptet kínálunk, hogyan legyen a legutálatosabb kolléga a munkahelyén. Ordítozás, fingás, testszag, mobiltelefon, tökmag-szotyi is szerepel a kelléktárban. A kellő utálatossági szint eléréshez érdemes váltogatni illetve kombinálni a különféle eszközöket. A Velvet most minden hónapra egy-egy kifinomult bosszantási módszert kínál, amellyel garantáltan ki lehet készíteni a labilisabb kollégák idegeit, és Öné lehet az Év Legprosztóbb Munkatársa kitüntetés.

Január: Az ordítozó

Még a bosszantásokra immunis kollégákat is ki lehet zökkenteni a munkából hangos ordítozással. Remek alkalom erre, ha fennhangon és ingerülten intézzük problémás privát ügyeinket telefonon. A hatás eléréséhez nincs szükség másra, mint szabadjára engedni az indulatokat. Hátránya, hogy esetleg ellenkező hatást érünk el vele és bosszantani kívánt munkatárs remekül szórakozik a műsoron.

Február: Az msn-bajnok

Kitartó és türelmes munkával msn-en is az őrületbe kergethetők a munkatársak. Ugyan melyik kolléga utasítana vissza egy felkérést, hogy vegyen fel bennünket meszendzsere listjára! Ha megtörtént, reggeltől estig fáraszthatjuk munkával, privát dolgokkal, teljesen felesleges, vicceskedő üzenetekkel. A hülyébbnél hülyébb szmájlik csak fokozzák a hatást, érdemes hát bőkezűen bánni velük.

Március: A zenebuzi

Különösen szellemi összpontosítást igénylő munkakörben növelhető utálatossági mutatónk egy pár asztali hangszóróval és bármilyen, de lehetőleg minél deviánsabb zenei háttéranyaggal, melyet lábdobogással, asztalcsapkodással és hangos énekléssel kísérhetünk. Előnye, hogy előbb-utóbb munkatársaink megajándékoznak egy kiváló minőségű fejhallgatóval.

Április: A szipogó

Neveltetésről, igényességi fokról árulkodik a szipogás, mint prosztósági mutató. Leghatásosabb alapos megfázáskor otthon felejteni a papírzsebkendőt. A rutinosak még telefonos tárgyalás közben is szortyognak a turhával, így adván tudtára a hallgatóközönségnek, hogy mikor, mekkora mennyiségű taknyot nyeltek le. Az ajkak fölött csillogó cseppek azonban már minden határon túlmennek.

Május: A bögretolvaj

Különösen dühítő hatása lehet az olyan személyes tárgyak lenyúlásának, mint amilyen például a munkahelyi kávésbögre. Legbiztonságosabb szó nélkül elemelni a vállalati logóval, kutyával-macskával vagy a munkatárs óvodai jelével dekorált poharat. A bátrabbak szemtől szemben kérik kölcsön a bögrét, majd elfelejtik visszahozni esetleg telehamuzva, csikesen szolgáltatják vissza tulajdonosának.

Június: A szotyolázó

Alternatív bosszantási mód lehet a reggeltől estig tartó szotyolázás, tökmagozás. Hátránya, hogy a munkatársak többsége általában rezisztens a rendszeres időközönként felhangzó pattogtatásra. A törpe kisebbség idegei azonban garantáltan kikészülnek. Kombinálhatjuk üvöltözős telefonálással is, ha két szem tökmag-szotyi megtörése közben tele szájjal, alig érthetően bonyolítjuk megbeszéléseinket.

Július: A fingó

Különösen alattomos munkahelyi bosszantás a szellentés, mert hangtalan fingással az ártatlan kollégák is gyanúba keverhetők. Az eregetéssel ráadásul hosszabb időre akadályozható a hatékony munkavégzés, és csak azt nem zavarja, akiből származik. Hátránya, ha valamilyen okból - például mert nem sikerült teljesen némán megalkotni - lebukik a fingó munkatárs, az ugyanis felettébb kínos tud lenni.

Augusztus: A büdös

Garantált utálatot vívhat ki a hónaljszagú munkatárs a munkaközösségben. Aki nem hajlamos ezen a testtájon gusztustalanul izzadni, a kétheti fürdés bevezetésével garantáltan büdös lesz. Kollégái garantáltan nem zaklatják, ha nem rúgják ki, hamarosan megkapja az iroda legnyugisabb, legeldugottabb szegletét, a buszon pedig mindig lesz ülőhelye, mert mindenki kétméteres körzetben elkerüli.

Szeptember: A klaviatúragyilkos

Mechanikus írógépet ma már bolhapiacon is elvétve találni, Erika és Optima márkájú készüléken szocializálódott kollégából viszont csaknem minden munkahelyen akad egy. Ők azok, akik körmüket véresre püfölve használják a számítógép klaviatúráját. Ujjbegyeik megedződtek, nekik nem fáj, nem úgy munkatársaiknak, akik reggeltől estig kénytelen hallgatni az ütve fúróra emlékeztető kalapálást.

Október: A motyogó

Lassú idegösszeomlást válthat ki az arra érzékeny munkatársakban a folyamatos motyogás. A motyogó kolléga arról ismerszik fel, hogy a többiek füle hallatára diskurálja meg saját problémáit saját magával, illetve minduntalan elsusogja az orra alatt a számítógépbe vitt szöveget. Tudathasadásban nem szenvedők számára alternatíva lehet, ha minduntalan hangos kérdéseikkel, megjegyzéseikkel zaklatják a többieket.

November: A mobilos

Válassza ki a leginkább idegölő csengőhangot a mobilján, állítsa be a legnagyobb csengetési hangerőt és menjen ebédelni úgy egy órára, a telefonját viszont felejtse asztalán! Ennél is jobb egy zárható fiók. Ha az irodában hagyott készülék egy rámenős telefonáló miatt folyamatosan visít, az ebédidő végére a kollégák felvágják az erüket. Rosszabb esetben véletlenül ráborul egy csésze kávé a mobilra.

December: A dohányos

Utálja nemdohányzó kollégáit, mert a törvény a másodrendű állampolgárrá degradálva elkülönített helyiségbe, vagy erkélyre, utcára száműzi a dohányosokat a cigarettaszünet idejére? Bosszúból az antinikotinista munkatársakat ki lehet üldözni a világból kifele menet az ajtóban meggyújtott cigivel vagy ha az utolsó slukkot már odabent, az íróasztalnál engedjük ki egy gondterhelt, mély sóhaj kíséretében.