A gyakori tangózás az egyik legjobb javallat az idős- és szépkori szív- és mozgáskordinációs betegségek megelőzésére - állítja egy kanadai orvoscsoport, amely nemrég adta közzé ezirányú vizsgálatai eredményeit. A Clarín című argentín lap beszámolója szerint meglepő eredményeket hozott az a kisérletsorozat, amelyben harminc - hatvannyolc és kilencvenegy év közötti - nőn és férfin vizsgálták a világhírű argentín párostánc fiziológiai és neurológiai hatásait.

"Egyértelműen bebizonyosodtak a tangó terápiás jótéteményei: a kisérleti alanyoknak az egyszerű mozgásokat végző kontrollcsoporthoz viszonyított keringési és vérnyomás mutatói számottevően javultak, a központi idegrendszer fokozott működése jelentkezett a tangókúrák után" - nyilatkozta a lapnak a Buenos Aires-i orvosi egyetem egyik professzora.

A "fitness-tangó" hatásmechanizmusa összetett: lényeges eleme, hogy a párok mindvégig összeölelkezve, viszonylag bonyolult lépéskombinációkban egy szenvedélyes ritmusra mozognak. Bár minden mozgás serkenti valamilyan módon a központi idegrendszer müködését, a tangónál talán a leginkább érvényesül a mozgásban való tökéletes egymásrautaltság, a teljes összhang kényszere - nyilatkozta az orvos.