Ausztrál kutatások szerint csínján kell bánni a fájdalomcsillapítókkal, hiszen némelyikük mellékhatásként fejfájást okoz. David Williams, a newcastle-i John Hunter Hospital neurológiai osztályának főorvosa szerint a krónikus fejfájások harminc százalékában a kellemetlen tünetekért a mértéktelenül szedett fájdalomcsillapítók okolhatók - olvasható a Beseder című orosz nyelvű hírportálon.

A főorvos szerint az emberek többsége már a fejfájás első jelére azonnal a gyógyszerekhez nyúl, nem gondolva arra, hogy ez függőséget okozhat. A szervezet védekezésként önállóan próbálja szabályozni a fájdalomcsillapítók hatását, s egyre kevésbé reagál e szerekre. Amikor viszont valaki nem veszi be a szokott gyógyszerét, mintegy "másnaposság" alakul ki nála, amelynek a fejfájás a legfőbb tünete. A fejfájást fájdalomcsillapítóval csillapítják, s így ördögi körbe kerül.

David Williams szerint ez az állapot egyetlen módon orvosolható, mégpedig a fájdalomcsillapítók teljes elhagyásával, amit, természetesen, orvosi felügyelet alatt kell megvalósítani. Ám még jobb lenne, ha mielőtt valaki vény nélkül kapható fájdalomcsillapítókat kezdene el szedni, orvoshoz fordulna, hogy kiderítse a fejfájás kiváltó okait.