A hadsereg is óvszerrel védekezik
Indiában évente másfél milliárd gumióvszert állítanak elő, melyeknek mindössze körülbelül a negyedét használják fel rendeltetésszerűen - állítja a Lucknow-i King George Orvosi Egyetem kutatóinak jelentése. A vidéki falvakban például elterjedt az a szokás, hogy a földeken dolgozó munkások így visznek vizet magukkal - nem ivóvízként, hanem azért, hogy szükségük végeztével meg tudjanak mosakodni. Az indiai hadsereg is nagyszámú óvszert használ: a puskák és tankok ágyúinak csöveit védik így a por ellen.
Biztonságos utak
Az is kiderült, hogy a több mint 890 millió, ingyen kiosztott kondom jelentős része útépítéseken végzi: a vállalkozók betonnal és kátránnyal keverik el, és az így kapott masszát terítik az utak felső rétegére, mivel simább és repedezés-mentes felszínt biztosít. Az építkezéseken is elterjedt gyakorlat, hogy a tetők szigetelésében a cement alatt kondom-réteggel gátolják meg a víz beszivárgását.
Síkosított szövőszékek
Varanasi tartomány takácsai közt elterjedt gyakorlat, hogy a szövőszékeiket nedvesített gumióvszerekkel kenik, a készülő szárik szegélyhímzéséhez használt arany- és ezüstfonalat pedig szintén ugyanezen módszerrel fényesítik. Mindehhez naponta 200 ezer kondomot is felhasználnak. Yusuf Bhai szárikészítő szerint ezeket a gumikat ügynököktől vásárolják, akik - mint kiderült - családtervezési és AIDS-megelőzési szervezetektől szerzik be azokat.
Annyian lesznek, mint a kínaiak
India népessége 2001 márciusában 1,3 milliárd körül volt, 2035-re várhatóan eléri az 1,46 milliárdot is, és ezzel megelőzi majd a jelenleg legnagyobb lélekszámú Kínát. J.K. Banthia népszámlálási biztos szerint India népessége csak 1991 és 2001 közt 182 millióval gyarapodott, ami több, mint Brazília becsült népessége. Az indiai kormány még a hatvanas években kezdett ingyen óvszert osztogatni a népességnövekedés visszaszorítására, amit az AIDS-betegség felfedezését követően az is indokolt, hogy kiderült: a Földön itt a legnagyobb a HIV-pozitív betegek száma.