Diszkréten csinálja
Amennyiben egyikük nem felel meg a másik fél által megadott feltételeknek, a telefon csöndben marad, a szinglik pedig elhaladnak egymás mellett úgy, hogy észre sem veszik, mobiljaik időközben lecsekkolták őket. Amikor a feltételek többsége stimmel, mindkét mobil diszkréten csipogni kezd, és a levadászott bridget jonesok fotókat illetve plusz információkat kapnak telefonjaikra a másikról. Kezdődhet a flörtcsata.
Ismerős, vagy idegen?
A készítők által Serendipity (magyarul talán szerencsés véletlennek fordítható) névre keresztelt szolgáltatást, illetve a technológiát a bostoni MIT egyetemen fejlesztették ki. A program kidolgozóinak egyike, Nathan Eagle szerint az előfizetők az ideális partner paraméterein túl azt is meghatározhatják, hogy a szolgáltató kinek adhatja ki a róluk szóló infókat. Az információcsere történhet csak az ismerősök körében is, a bátrabbak pedig kérhetik, hogy mobiljuk kizárólag számukra ismeretlenek között kutasson az ideális nő, vagy adott esetben férfi után.
Félpercenként keres
A párkereső mobiltelefonok Bluetooth kapcsolaton át végzik kerítő munkájukat: a telefonok között a felhasználó beavatkozása nélkül létesül adatátviteli kapcsolat. A serendipitys telefonok harminc másodpercenként futtatják le a keresőprogramot, a készítők azonban már előre figyelmeztetnek: túl sok társkereső esetén a szolgáltatás nem működik. Egyelőre még nem ismert, hogy hány kliens esetén válik kritikussá a helyzet.