Ismét az androidos felhasználókra utaztak a hackerek, de a HUMAN biztonsági cég leleplezett a csalók huszonnyolc alkalmazását a Google Play Áruház kínálatában, ezek közül tizenhét ingyenes VPN-nek adta ki magát.
Azonban a szoftverek készítői ezúttal nem a felhasználók adatait, vagy pénzét akarta megszerezni az alkalmazások segítségével, hanem az internetre való nyilvános kilépési ponttá alakították az áldozatok mobiljait.
Ennek az a célja a Bleeping Computer szerint, hogy amikor a hackerek csalásokat hajtanak végre, akkor nem a saját IP-címükön keresztül teszik ezt, hanem a mobilozók nyilvános IP-címein keresztül tudnak kommunikálni az interneten. Lényegében az appokat telepítők háta mögé rejtik el illegális tevékenységeiket.
Ez különösön azért veszélyes a felhasználók számára, mert bizonyos esetekben előfordulhat, hogy n náluk kopogtatnak majd a bűntényekben nyomozó rendőrök, miután a rendelkezésre álló adatok alapján a hozzájuk tartozott IP-címekről történtek az illegális cselekmények.
Érdemes figyelmesen elolvasni a következő listát, mert némelyik applikáció a törlés után újra megatalálható a Play Áruházban, de nem lehet tudni, hogy továbbra is veszélyesek lehetnek-e.
Az érintett applikációk:
- Lite VPN
- Anims Keyboard
- Blaze Stride
- Byte Blade VPN
- Android 12 Launcher (by CaptainDroid)
- Android 13 Launcher (by CaptainDroid)
- Android 14 Launcher (by CaptainDroid)
- CaptainDroid Feeds
- Free Old Classic Movies (by CaptainDroid)
- Phone Comparison (by CaptainDroid)
- Fast Fly VPN
- Fast Fox VPN
- Fast Line VPN
- Funny Char Ging Animation
- Limo Edges
- Oko VPN
- Phone App Launcher
- Quick Flow VPN
- Sample VPN
- Secure Thunder
- Shine Secure
- Speed Surf
- Swift Shield VPN
- Turbo Track VPN
- Turbo Tunnel VPN
- Yellow Flash VPN
- VPN Ultra
- Run VPN
(Borítókép: Férfi telefonnal. Fotó: GettyImages)