Az Egyesült Királyságban már hosszú ideje téma, hogy a gyerekek túl sokat használják az okostelefonjukat, ezzel rombolva a szociális képességeiket.
Az oktatási minisztérium februárban azt javasolta az iskoláknak, hogy tiltsák be vagy korlátozzák a területükön a mobilok használatát a diákok számára, mostanra pedig napirendre került az okostelefonozás teljes betiltása a 16 éven aluliak számára az országban.
Az egyelőre csak ajánlásokat megfogalmazó, több mint 13 oldalas tervezet szerint a telefonokra vonatkozó szabályokat egyértelműen közölni kell a tanulókkal, és meg kell magyarázni annak okait is. Hozzáteszi, hogy a tanárokat nem szabadna látniuk a diákoknak az iskolában telefont használni.
Az egyik első iskola, amely élt a kínálkozó lehetőséggel az Eton College magániskola. Az intézmény a szeptemberben kezdődő tanévtől nem fogja megengedni a kilencedik osztályos diákok számára az okostelefonok használatát. A diákok így sem maradnak mobil nélkül:
az okostelefonok helyett mindenki egy Nokia márkájú alaptelefont kap az iskolától, a megérkezésükkor ebbe lesz áttéve a SIM-kártyájuk, hogy telefonálni az SMS-ezni azért tudjanak.
Az iskola arra kéri a szülőket, hogy a kártya átrakása után vigyék haza a gyerekeik mobiljait. A szülőknek adott tájékoztatásában a gyerekek szocializációjára gyakorolt negatív hatással indokolja a szigorúnak tűnő lépést.
(Origo)
(Borítókép: Okostelefont használó diákok. Illusztráció: LeoPatrizi/Getty)