Számos okból kifolyólag praktikus választás egy okosóra, hiszen amellett, hogy akkor is reagálhatunk a bejövő hívásokra és üzenetekre, ha nincs a közelben a telefonunk, a készülék méri a pulzusunkat, a megtett lépéseinket, és egyéb hasznos funkciói is vannak.
Nem minden opció működik ugyanakkor az Apple Watch esetében, ha azon a csuklónkon, amelyen viseljük, tetoválással rendelkezünk – derült ki egy férfi vírusszerűen terjedő X-videójából.
A felvételen az látható, amint a férfi lézeres tetoválás eltávolításon esik át.
Tetoválás eltávolítása az Apple Watch használatához
– írta a videóra az illető, akinek a posztját bár egyesek kétkedve fogadták, a legtöbben megdöbbentek, sőt dühítették őket a látottak. Akadt egy hozzászóló, aki részletezte, hogy pontosan milyen funkcióit is gátolja az órának egy tetoválás.
„Nem érzékeli megfelelően a pulzust, ezért az edzések során nem frissülnek az adatok, valamint a kalóriákat sem számolja” – mutatott rá a kommentelő. Mint kiderült, a hiba az óra fotopletizmográfiás (PPG) érzékelőinek működésében keresendő, azok ugyanis fényt használnak a pulzusszám és más kulcsfontosságú információk érzékelésére.
A tetoválások azonban eltakarhatják a fényt az érzékelők elől, megakadályozva, hogy az óra pontos adatokat kapjon.
„A bőr állandó vagy ideiglenes elváltozásai, mint például egyes tetoválások, befolyásolhatják a pulzusszám-érzékelő teljesítményét. Egyes testfestések tintája, mintázata és telítettsége eltakarhatja a fényt az érzékelő elől, megnehezítve ezzel az adatok detektálását” – írja weboldalán az Apple.
A férfi posztja alatt hálálkodók is akadtak, egy felhasználó ugyanis azt tervezte, hogy megvásárolja a terméket, ám a tetoválásai miatt már nem biztos benne, hogy az adásvétel mellett dönt. Az Apple megoldásként egy Bluetooth mellpánt csatlakoztatását javasolja a pontos pulzusszám követésére azoknak, akik a csuklójukon tetoválással rendelkeznek.
(LADBible)
(Borítókép: Okosóra egy férfi csuklóján. Illusztráció: Getty Images)