Több mint 3 millió példányt volt kénytelen visszahívni az egyik ikonikus animációs filmjéből korábban a Disney. A döntés hátterében egy meztelen női kép állt.

Egyetlen jelenetben, összesen kettő képkockán szerepelt egy meztelen nő a háttérben, ezért a Disney kénytelen volt visszahívni az egyik ikonikus rajzfilmjéből több mint 3 millió példányt. Nemcsak a boltok polcain lévő, hanem a megvásárolt termékeket is bekérte a mesegyár, miután 1999-ben először adta ki VHS-en az eredetileg 1977-ben bemutatott

A mentőcsapat című rajzfilmet.

A nagy sikerű mese cselekményének középpontjában bátor egerek állnak, akik megmentenek egy elrabolt árva kislányt. A meztelen női kép egy háttérben lévő ablakban látható abban a jelenetben, amikor két egér, Bernard és Bianca egy albatroszon átrepülnek New Yorkon.

Amikor a produkció mozivászonra került, a jelenetet még senki sem vette észre, az a két képkocka ugyanis csak a pillanat töredékéig látszott. Végül a videókazetták kiadása után, az otthoni képernyőkön tűnt fel először a nézőknek – és a készítőknek. Amint utóbbiak tudomást szereztek a háttérben látható meztelen nőről, összesen 3,4 millió példányt hívtak vissza a filmből, Claudia Peters szóvivőnő szerint azért, hogy „betartsák a családoknak tett ígéretüket, miszerint a Disney a legjobb, és legmegbízhatóbb szórakozást biztosítja a számukra”.

A kép elhelyezésének okára nem adtak magyarázatot, mindössze annyit mondtak, hogy „ez egy belső ügy, amely még a film forgatása alatt történt”.

A kazettákat végül nemcsak a boltok polcairól hívták vissza, hanem a január 5-i megjelenést követően a már elkelt termékek kapcsán is felhívták a vásárlók figyelmét, hogy vigyék vissza a VHS-eket a Disney videóforgalmazó részlegéhez, a Buena Vista Home Entertainmenthez, a kaliforniai Carsonba. Ezzel ez lett az első videó, amelyet a cég visszahívott, mert kifogásolható képet tartalmazott.

Később aztán több alkalommal is megvádolták a Disney-t azzal, hogy nem megfelelő képek vagy nyelvezet szerepel némely animációs filmjében, egyesek állítása szerint A kis hableányban és Az oroszlánkirályban. Ezeket az állításokat ugyanakkor sosem bizonyították be hivatalosan.

(LADBible)

(Borítókép: Disney+ egy okostelefonon. Illusztráció: Getty Images)