Előfordulhat, hogy az embernek nincs kedve éjszaka kikelni az ágyból, hogy megfelelően elrendezze a telefonját, emiatt a töltőkábel megtörik. Vagy éppen kapkodás közben hirtelen rántja le a készüléket a töltőről, ami szintén a kábel károsodásához vezethet. Gyakori az is, hogy bár a töltőfej láthatóan sérült, mégis használatban marad, mivel a készülék lemerülésének elkerülése végett inkább vállaljuk a kockázatot. Azonban ez akár komoly veszélyeket hordoz magában.
Ezért nem érdemes félvállról venni a telefon töltését
A LadBible figyelmeztetése szerint néhány telefontöltési szokás tüzet okozhat, vagy áramütéshez vezethetnek. Az ilyen baleset jelentős károkat okozhat magában a telefonban is, az iPhone-ok pedig különösen veszélyeztetettek.
Van még egy fontos szabály
A cikk figyelmeztet, hogy soha ne töltse éjszaka a telefonját a párnája alatt. Bár kézenfekvő megoldásnak tűnhet, hogy lefekvés előtt még ránézzen a készülékre, majd amikor az álmosság végképp elnyomja, egyszerűen a párna alá dugja, ez valójában kifejezetten ártalmas lehet. A szakértők szerint a telefon töltésekor elengedhetetlen, hogy az eszköz jól szellőző környezetben legyen. A töltési folyamat során ugyanis a telefon – különösen az intenzívebb használatú készülékek – hőtermeléssel járnak.
Ha a készülék nem tud megfelelően lehűlni, az nemcsak a belső alkatrészek élettartamát rövidítheti meg, de szélsőséges esetben akár túlmelegedéshez vagy tűzhöz is vezethet.
Jason Cohen, a PC Mag munkatársa egy tanulságos esetről számolt be. Néhány évvel ezelőtt arra ébredt, hogy a telefonja konkrétan égeti a mellkasát, mivel az éjszaka folyamán ráfeküdt, miközben a készülék töltött. Az incidens nemcsak fizikai sérülést okozott, de a telefon áramkörei is visszafordíthatatlanul károsodtak, így az eszköz a baleset után használhatatlanná vált.
(Borítókép: Telefon töltőn. Illusztráció: Javier Zayas Photography/Getty)