Kaptunk néhány képet egy férfiről, akit egyrészt a fenti borítóképünkön, másrészt pedig alább láthat. A kérdésünk, hogy rájön-e, kicsoda ő. Segítségképpen elmondunk róla annyit, hogy a fotózása apropója új dalai megjelenése.
Ami a fenti képen látható, arra 6378 forintot költöttem a zöldségesnél. Alább még jobban meg lehet nézni a teljes bevásárlásomat.
Miért került ez a pár dolog ennyire sokba a zöldségesnél?
A karácsonyi vásárok paródiájának is felfogható a Pink Christmas, ahol a hétvégén jártunk: giccsesebb, szexisebb és viccesebb, mint amihez ön szokott.
Hogy mi? Hát a feltét! Felismeri, hogy mi ez? Olaszországban kipróbáltuk és lefotóztuk Európa egyik legritkább és legdrágább ételét.
Én annyira öreg vagyok, hogy még emlékszem arra, amikor új volt az internet, és valamiért azóta is megmaradt az a kényszerképzetem, hogy az internetben az az egyik jó, hogy minden mindenhonnan ugyanúgy elérhető – a világ bármely pontján is van az ember, ugyanúgy hozzáfér mindenhez. Ezt lehet, hogy én még mindig így gondolom, de nálam sokkal előrébb jár a Google nevű cég, aki megnézi a földrajzi elhelyezkedésemet és abból jobban tudja, hogy én mit akarok, mint én magam.
Alapvetően angolul használok minden szoftvert és weboldalt, így a Google-t is, tehát az automatikusan bejelentkező nemzeti aloldalakat kikerülöm, és a google.com/ncr oldalról keresek, ha egy nemzetközi témára van szükségem. Ha viszont a valami magyar vonatkozású dologra/személyre kell rákeresnem, gyakran használom külföldről a google.hu-t, mert jobb találatokat ad. Nem emlékszem, hogy mikor akartam utoljára Magyarországon kívülről magyarul guglizni, ma mindenesetre Svájcban vagyok és innen most így néz ki a google.hu.
Ami a gesztusokból nem derült ki, azt elmondták szóban a BBC-nek. Sült csirke, vakrandi és a királynő corgijai - itt minden fontos részletet elolvashat.
Hivatalosan bejelentette a Clarence House, hogy Harry herceg eljegyezte szerelmét, Meghan Markle színésznőt. 2018 tavaszán fognak házasságot kötni.
Nagyon ritkán történik ilyesmi, de a Buckingham-palota hivatalos közleményben reagált a brit Hello! magazin kérdéseire - amelyekben természetesen azt firtatták, mi a helyzet Harry herceg és Meghan Markle kapcsolatával, mikor lesz az esküvő.
Meghan Markle pedig pogány szertartáson vett részt. A legnagyobb ökörségek következnek, amelyeket mostanában a királyi családról terjesztettek.
A címben felvetett probléma talán mindenkinek ismerős. Van egy ilyen íratlan szabály, hogy
Hazai pályán alapvetésnek veszi az ember, hogy jogosan háborodik fel, ha valaki angolul, németül, spanyolul, olaszul szól hozzá, amiből egy szót sem ért. Hogy képzeli ez a külföldi turista, hogy nem magyarul szólal meg? Persze, ha mi megyünk külföldre, akkor más a helyzet. Vagyis nem egészen.
Meghan Markle befejezte a Briliáns elmék hetedik évadának forgatását, kiköltözött a torontói lakásából, és Angliába megy. A színésznő otthonából két napig pakolták ki a holmikat a költöztetők, ingóságai egy raktárba kerülnek, személyes holmijai pedig Londonba. Egészen pontosan Harry herceghez.
Magyar vonatkozásúnak tűnő filmet mutatnak be holnap az osztrák mozik, az a címe, hogy
Anna Fucking Molnar.
Persze rögtön felkaptuk a fejünket, hogy vajon mit mond rólunk egy osztrák vígjáték egy magyar nevű főszereplőnővel, úgyhogy kikerestem a film trélerjét, íme.
II. Erzsébet angol királynő és férje, Fülöp herceg most ünnepelték hetvenedik házassági évfordulójukat. Ez nekünk két dolog miatt is érdekes lehet: egyrészt, mert kiadtak róluk egy új portrésorozatot, ami nagyon kedves lett, nézzék csak, itt van egy kép!
Ebben a posztban egy Heliodaref nevű leendő popsztárt szeretnék bemutatni a Velvet olvasóinak, azért méghozzá, mert ma reggel írt ő nekem Facebookon és megkért, hogy tegyem ezt. Ha ön most nem biztos benne, hogy tényleg van-e negyven másodperce erre a szerintem érdekes, vizuálisan mindenképpen lefegyverző, de kétségkívül irreleváns sztorira, akkor indítsa el alább a zenét. Ha ön szereti a szintipopot, minden bizonnyal meg fogja győzni ez a felvétel.
A sztori ott kezdődik, hogy időszámításunk előtt 2005-ben egy Brutkó Diszkó nevű buliban Budapesten megismerkedtem egy francia turistával. (FRISSÍTÉS: az eseménnyel kapcsolatban illetékes személy megerősítette, hogy ez inkább 2006-ban lehetett.) Megittunk egy innivalót és elbúcsúztunk, de aztán megtaláltuk egymást a Facebookon. Valószínűleg akkoriban könnyebb volt embereket megtalálni a Facebookon, mert még nem voltak rajta olyan sokan.
Valaha szuperhíres színészek-énekesek csacsisimogatásig, csirkeölelgetésig jutottak, kezdve a Szex és New York sztárjával. De nem ő az egyetlen.
Vasárnap este Londonban tartják az idei MTV Europe Music Awards nevű gálát, de azt már az esemény előtt jóval bejelentették, hogy hol lesz a rendezvény 2018-ban ugyanilyenkor:
Merthogy ez az MTV EMA minden évben egy másik európai nagyvárosban van. Íme egy fotó a bejelentésről.
Gyerekkoromban a fő kávéfajták Magyarországon a fekete- vagy presszókávé és a tejeskávé voltak, illetve menőbb helyeken a cappuccino. Tizenjópár éve volt, hogy kikerültem Olaszországba, és én ekkor ismerkedtem meg a macchiato szóval és kávétípussal, ami nagyjából ugyanakkor kezdett beszüremkedni a magyar vendéglátásba is. Ugye megvan, hogy ön mit kap, ha bemegy egy olasz bárba és rendel egy macchiatót?
Na igen, de van olyan is, hogy latte macchiato. Akkor ez mit jelent?
Tehát akkor ezek alapján mit jelent a macchiato szó?
De majdnem.
Egyre tudatosabban csinálják, tök jó ötlet, de a svédek is nagy királyok benne. Na, mi az?
Kipróbáltuk a kisüveges szeszt, amivel először rúgnak be a svájci kamaszok, és ettünk egy olyan rágót, amilyet ön még nem. Mindezt változatos eredménnyel.
A Lufthansa előállt egy jópofa reklámmal: sörtérképet készítettek azokkal az európai országokkal, ahová repülnek, mindenütt megnevezve legalább egy ivót, amit szerintük érdemes felkeresni. A kiválasztás szempontjairól azt mondják, „a helyiektől kapott bennfentes információk alapján összeállított térképen a Lufthansa által válogatott sörözők és bárok szerepelnek”.
Kedves olvasóim és kollégáim! Ez az utolsó cikkem a Velveten, illetve az egész interneten. Az Osztrák Államvasutak ugyanis annyira magas összeggel fizetett le az alábbi pár bekezdésért, hogy nincs szükségem rá többet az életben, hogy dolgozzak. Sok olvasónk van, aki lefizetést sejt minden pozitív értékítéletet kifejező mondat mögött, hát most elárulhatom, hogy igazuk van, elképesztően busás összegek ütötték eddig is a markomat, most meg tényleg akkorát kasszírozok, hogy attól még a legmerészebb elméletgyártó szava is elakadna.
Anglia délnyugati részén van egy település, a gyógyfürdőiről nevezetes, stílszerűen Bath névre keresztelt város, amely 159 kilométerre fekszik London központjától. Itt, illetve ennek közelében él az egyik leghírhedtebb brit arisztokrata, Alexander Thynn, Bath hetedik márkija, akinek van egy magyar felesége.
Úgy hívják, hogy Anna Thynn. Születési nevén Gyarmathy Anna Abigél. Budapesten született 1943. szeptember 27-én, majd a hetvenes-nyolcvanas években keresett színésznő lett, többek között romantikus és erotikus filmekben is szerepelt
Az Imdb szerint több tucat filmben játszott, mégis alig ismeri valaki a nevét. Nem lett világsztár - ha megnézzük azon filmeket, amikben szerepelt, nem ütközünk Oscar-díjas, világszerte ismert alkotásokba. Főként romantikus vagy erotikus filmekben játszott, például az 1969-es Therese and Isabelle című moziban.
Anna karrierje nem a filmezéssel kezdődött. A hatvanas években modellként kezdett dolgozni, így nézett ki ebben az időszakban a magyar származású márkiné:
Az elmúlt hat hetet Svájcban töltöttem, merthogy az életemnek csak az egyik felét élem Magyarországon, a másik, autót most már nem tartalmazó felét pedig újabban Zürichben. A házunkhoz legközelebb levő katolikus templom modern és velőtrázóan ronda, de az Úristen biztosan megbocsátja még a látszóbetont is, elmentem tehát az első vasárnap délelőtt a tizenegyes misére.
Magyarországon nem nagyon szokás csak úgy kitenni a templomban az énekeskönyveket, mert ha így tennének, akkor valószínűleg hamarosan ellopnák/tönkretennék az összeset. Más országokban nem tartanak ettől, itt ebben a zürichi templomban például rekeszekben állnak az énekeskönyvek a bejáratnál. Konkrétan kettő rekeszben és kétféle énekeskönyv, az egyik hagyományos hozsannának tűnt (belenéztem, az is), a másik meg annyira modern, hogy már a címe is angolul van:
Magamhoz vettem mind a kettőből egy-egy példányt, mind a kettőből énekeltünk az istentisztelet folyamán. A fő meglepetés akkor ért, amikor kicsit jobban belelapoztam ebbe a Rise Upba: egy Feel című éneknél nyílt ki. A szöveg első mondatából („Come on, hold my hand, I want to contact the living”) leesett a tantusz, hogy miről van szó, és alul rögtön leellenőriztem, oda is volt írva, hogy ez valóban Robbie Williams és Guy Chambers szerzeménye, amit a Take Thatből dezertált énekes 2002-ben vitt sikerre.
Elképedve lapozgattam tovább a könyvet, és rengeteg híres popslágert találtam még benne, alább sorolom azt az ötöt, amiken a leginkább meglepődtem. Számomra szinte hihetetlen, de a saját szememmel láttam, fényképezésre alkalmatlan telefonommal le is fényképeztem, hogy az alábbi dalok mind szerepelnek a svájci keresztény egyházak hivatalos, ökumenikus, istentisztelethez szánt énekeskönyvében.
Az egyébként alapvetően német nyelvű, de rengeteg idegen nyelvű dalt is tartalmazó kiadványról itt lehet bővebben olvasni németül. Elég sokkoló összehasonlítani, hogy a magyar keresztények hol tartanak akkor, amikor a svájciak már egy meleghimnuszban is meg tudják látni Isten üzenetét.
Skandináviából érkezett és magyarul nem beszélő vendégeim az elmúlt hetet Budapesten és környékén töltötték, és kétszer is kaptam tőlük egy-egy fotót itthoni, de angol nyelvű feliratokról, könnyezve röhögő, illetve értetlenül bámuló szmájlik kíséretében. Magyarázatot követeltek, mert nem tudtak rájönni, hogy ez most mi lehet.
Az első felirat Szentendrén található, mutatom a képet.
Ha eddig aggódott volna, most megnyugtatjuk: II. Erzsébetnek nem kell azon paráznia, hogy negyven fokban hozzáragad-e a műbőrüléshez.
Ha ön belefutott a 7hétolaszban sorozatba a nyáron itt a Velveten, akkor talán rémlek: én vagyok az, aki a fele életét Olaszországban éli. Vagyis élte.
Mi ugyanis viszonylag gyakran szoktunk költözködni, és most megint egy kicsit odébbmentünk – az utóbbi 7 évben ez már az ötödik alkalom volt. Az életem fele mindig Budapesten van, a másik fele pedig ott, ahol az élettársam éppen dolgozik, azaz mostantól
Már kihurcolkodtunk teljesen, mindent áthoztunk magunkkal Olaszországból Svájcba, ami kellett. Egy igen fontos(nak tűnő) dolgot viszont nem költöztettünk tovább:
A kocsit ugyanis Olaszországban hagytuk és odaadtuk a sógornőmnek, akinek igencsak jól fog jönni a két gyerekkel. (Nekünk nincsen gyerekünk.) De azért a jótékonykodáson kívül más nyomós okai is vannak annak, hogy Zürichben lemondtunk az autóhasználatról. Sokan kérdezik, hogy miért döntöttünk így, hát gondoltam, talán érdekes lehet a válasz másoknak is a közeli ismerőseimen kívül. Alább pontokba szedtem, hogy miért gondoljuk úgy kezdő zürichi lakosokként, hogy itt nem fog kelleni az autó.
És nem, nem az a válasz, hogy azért, mert nem tudnánk fenntartani itt egy kocsit. Fenn tudnánk, de persze sokba kerülne, és főleg egyelőre az alábbi 7 dolog miatt nem tűnik szükségesnek. Akkor meg minek?
A fenti képen a svéd királyi család néhány tagját láthatják: Viktória hercegnőt (a trónörököst), férjét, Dániel herceget (eredeti nevén Daniel Westlinget), illetve lányukat, Esztellát és fiukat, Oszkárt. Nekünk most főleg az öt éves Esztella és Dániel érdekesek, ugyanis egy elég aranyos videóval álltak elő.
Mivel a gasztrós témák menők, ne legyen ez alól az Európa-blog sem kivétel: íme néhány tipp, ha valaki megéhezik a sógoroknál
– vezette fel legutóbbi, nekünk írt levelét Bécsben élő olvasónk, Dániel. Most arról számol be, hogy az utóbbi évek tapasztalatai alapján hová érdemes menni Bécsben, ha az ember enne egy jót, de nem a fine dining dimenzióiban.
Erzsébet királynő a '80-as évek óta fel van készülve arra az élethelyzetre, hogy kitör a harmadik világháború. De nemcsak lelkiekben hangolódott rá a dologra, hanem tettleg is: már három évtizede kész a beszéde, amely az Egyesült Királyság és a Nemzetközösség elé tárja a lesújtó hírt.
Egy Nathan Nannenga nevű, amerikai fiatalember augusztus végén utazgatott egy kicsit Európában, és közben persze végig megörökítette élményeit. Az indulás előtt családja és barátai a lelkére kötötték, hogy minden szépet fotózzon le, ő azonban máshogy döntött.