Hajnali háromkor kel, hogy leírja álmait – Nicole Kidman titkos naplója hatalmas érdeklődést robbantott ki, és most dollármilliókért versenyeznek érte a világ legnagyobb kiadói.

Ki gondolta volna, hogy Nicole Kidman egyik legnagyobb üzleti dobása egy csésze kamillatea és egy hajnalban firkált napló lehet? Márpedig a legfrissebb hírek szerint az 57 éves Oscar-díjas színésznő évek óta vezeti saját „álomnaplóját”, és miután erről egy szolid mondatot elejtett a cannes-i filmfesztiválon, elszabadult a pokol – természetesen könyvkiadói értelemben.

A Daily Mail információi szerint a bejelentést követően gyakorlatilag záporozni kezdtek a telefonhívások és e-mailek: Nicole csapata kapkodhatta a fejét, ugyanis a világ minden tájáról megindult a kiadók rohamja. Mindegyikük abban reménykedik, hogy hozzájuk fog kerülni a jog, amivel piacra dobhatják az álomnaplókból készült exkluzív könyvet.

Egy bennfentes így fogalmazott a Woman’s Day magazinnak:

Nicole naplójához, gondolataihoz, elmélkedéseihez és különösen álmaihoz fűződő jogok rekordokat döntenének.

És itt most nem néhány millió dollárról van szó. A szakértők szerint simán benne van a pakliban, hogy a végső összeg elérheti a 120 millió dollárt – ez átszámítva több mint 42 milliárd forint.

Ez lehet a világ egyik legdrágább sztárkönyve, és úgy tűnik, a kiadók ezért bármit megadnának.Nicole egyébként egészen lírai stílusban beszélt arról, mi történik vele éjjelente:

Sok mindent leírok, titokban.

Nekem ez afféle hajnali háromkor kezdődő írási szertartás: felébredek, és lejegyzem, ami eszembe jut – legyen az egy álom, vagy valami, ami akkor épp a fejemben, a szívemben vagy az életemben kavarog” – mesélte Nicole Kidman Cannes-ban, amikor átvette a Kering Women in Motion díjat.

Azt is hozzátette, hogy ezek a hajnali órák különösen „érett időszakok” a kreatív munkára, mert akkor „az álmai és a lelke is jelen van”. Ez pedig olyan mondat, amit egy kiadó marketingese aranyba foglalna.

Ami különösen pikáns: Nicole korábban sosem akarta megírni saját történetét. Most viszont úgy tűnik, az ösztönös hajnali írásokból valami nagy dobás lehet. Egy másik bennfentes így fogalmazott:

Ez egy olyan könyv, amiről senki sem gondolta volna, hogy valaha is megjelenik.

Most viszont, hogy kiderült: Nicole-nak már kész anyagai vannak, teljesen felbolydult tőle a kiadói világ.”

A tervek szerint a napló akár memoárrá, regénnyé vagy akár forgatókönyvvé is válhat. Több producer már most fantáziát lát benne, és nem kizárt, hogy előbb-utóbb képernyőre kerül az, amit Nicole éjjelente papírra vetett.

Nicole egyébként mostanában is elég aktív. Producerként sorozatokon dolgozik, közben pedig hangosan kiáll az ausztrál filmipar mellett. Legutóbb azért szólalt meg, mert az amerikai elnök azt fontolgatja, hogy vámot vetne ki a külföldön forgatott hollywoodi filmekre – ez pedig keményen érintené az ausztrál produkciókat is.

Akár könyv lesz belőle, akár film, annyi biztos: Nicole Kidman naplóját most mindenki akarja. És ha így folytatja, az álmain kívül a bankszámlája is csodásan alakulhat.

(Borítókép: Nicole Kidman. Fotó: Getty Images)