Minden évben június 29-én a Duna vízgyűjtő országai nemzetközileg is igyekeznek felhívni a figyelmet a Duna fontosságára. (2004-ben ezen a napon hozták létre a Duna Védelmi Egyezményt.) Régóta foglalkozom Budapest és a víz kapcsolatával, a fővárost behálózó vízrendszerrel, elsősorban a Dunával, ezért úgy éreztem, idén nekem is tennem kell valamit az ügy érdekében.
Az egyik kedvenc helyem a városban a Római-part, mert nem sok ehhez hasonló hely van a városon belül, ahol „nyüzsgős nyugiban” ilyen közel kerülhetünk a vízhez. Ezt arra értem, hogy egyszerre van jelen a természet, a víz, az emberek és a szórakozóhelyek.
A mobilgát kapcsán sok szó esik mostanában a Rómairól, ezúttal azonban, túl mindenféle árvízvédelmi kérdésen, arra voltam kíváncsi, mit jelent a budapestieknek a Duna, mit jelent a Római-part, ki hogyan kötődik hozzá, miért jár ide, mit csinál itt. Próbáltam olyan képcsoportokat létrehozni, amik megmutatják, általuk
mi az az egységes kép, ami kirajzolódott előttem a partszakaszon sétálva, beszélgetve az emberekkel, olvasva a tekintetükben. Ehhez gyűjtöttem arcokat, neveket, szavakat, érzéseket, gondolatokat, amiket
Dagály / Fecó / Nyugalom
Felszín / Eszti / Szellő
Árvíz / Erzsébet / Merülés
Sodrás / Emese / Lebegés
Örvény / Attila / Fénykor
Víztükör / Beatrix / Természet
Partszakasz / Dávid / Felhőtlen
Süllyedés / Mihály / Kikapcsolódás
Hullám / Katica / Naplemente
Kikötő / Gyuri / Évszakok
Tajték / Ritus / Hekk
Vízmosás / Emília / Üdülés
Iszap / Cápa / Vihar
Hordalék / Lehelné / Pihenés
Apály / Csaba / Táj
(A képek társítását az esztétikai és képszerkesztési irányelvek vezérelték, az egyes képek közötti tartalmi kapcsolat csak a hangulat és a mondanivaló kifejezésére szolgál, egyéb összefüggés a fotók között nincsen.)
Fotóriporterünk sétált és fotózott azon a Duna-szakaszon, amelytől előbb-utóbb el kell búcsúzni. Neki ez a Római-part, önnek mi?
63 · Jul 09, 2017 12:57pm Tovább a kommentekhez