Soha ilyen népszerű nem volt a társastánc, mint manapság - ezt mutatja a tánciskolai jelentkezések növekvő száma. Mindez nagyrészt a két kereskedelmi csatorna táncversenyeinek köszönhető.
A tánc nemcsak kellemes, olykor romantikus-szerelmes szórakozás lehet. Sokak számára stresszoldó, önbizalomnövelő időtöltés, másoknak pedig izgalmas mozgásforma. Akik az edzéseket vagy aerobik órákat unják, azok sokszor boldogan táncolnak, amely - ha igazi erőfeszítéssel jár és nem egy-két perces andalgásról, lassúzásról van szó - valóban megmozgat minden izmot.
A jelentkezők közül nem kevesen profi karrierről álmodnak - főleg akik a funkjazz, a streetdance vagy a hip-hop stílusát kedvelik. A tangó, a slow fox, a csa-csa-csa vagy a szamba szerelmesei azonban elsősorban szórakozni - és ismerkedni - vágyó amatőrök.
A tánciskoláknak azért is nő a látogatottsága, mert ma a nyilvános szórakozóhelyeken nem szoktak táncolni a szó klasszikus értelmében. Míg az ötvenes években se szeri, se száma nem volt a zenés-táncos presszóknak - élő zenekarral, de legalább egy dizőzzel és zongoristával - addig ma csak nagyon fiatalok járnak el a diszkóba, ahol egyébként a tánc mellékes programként szerepel.
A torna és a tánc afféle elegye a latin konditánc és a szteptánc. Ugyancsak inkább edzésforma a tajcsi, és a jóga és a pilates. Ismét más műfaj a hastánc, amely egyre népszerűbb önkifejezési módszer.
A táncolni vágyók azért is szeretnek eljárni a kurzusokra, mert barátokra, közösségre tehetnek itt szert. A tanárokkal is őszinte, közeli kapcsolatot lehet gyakran kialakítani. A tangó órákon például folyamatosan egyedi, személyre szóló tanácsokat adnak a tanárok és a pároknak külön-külön is segítenek a tanulásban - olvasható az egyik honlapon.