Divattá vált és ennek megfelelően igen drága lett a kínai kortárs művészet: Liu Hsziao-tung (Liu Xiaodong) nagyméretű festménye egy árverésen 22 millió jüanért - 544 millió forint - cserélt gazdát.
Mint arról az Új Kína hírügynökség beszámolt, a 10x3 méteres festmény a Jangce folyón létesített Három Szoros erőmű építkezését ábrázolja, és egy kínai üzletasszony vásárolta meg. A kikiáltási ár 6,8 millió jüan volt.
A korábbi rekordot a kínai kortárs festők közül Csen Tan-csing (Chen Danqing) tartotta, akinek egyik képe három hónapja a Sotheby,s New York-i aukcióján (több mint 290 millió forintnak megfelelő) 1,47 millió dolláros áron kelt el.
Liu képének értékét feltehetően az is növelte, hogy Csia Csang-ko (Jia Zhangke) kínai rendező dokumentumfilmet készített arról, miként készítette el művét a festő a vitatott erőmű-építkezésről, amelynek nyomán több mint egymillió embert kellett elköltöztetni korábbi, víz alá került lakhelyéről.
Csia egy másik, ugyancsak az erőmű építésének társadalmi következményeiről szóló filmje, a Nyugodt élet szeptemberben elnyerte a velencei filmfesztivál nagydíját, az Aranyoroszlánt.