Humánus kezelés, már házon belül is
A hospice egy olyan ellátási forma, melynek szakemberei az életútjuk végére ért rákbetegeket otthon, családjuk körében ápolják, így biztosítva számukra életük végéig az emberi méltóság megõrzését. A Hospice Ház fekvõbeteg részlegén tavaly június óta mûködik egy 200-250 beteget ellátni képes ingyenes palliatív ellátást biztosító részleg. A beteggondozás mellett az alapítvány orvosai és nõvérei - köztük jelenleg közel nyolcvan önkéntes - a hozzátartozókat is segíti a betegség alatt, és késõbb a gyász terheinek viselésében is.
A Nemzeti Rákellenes Program része
A Magyar Hospice Alapítvány 2005-ben 892 rászorulón segített, mondták el a csütörtökön tartott éves szakmai beszámolón. A gyógyíthatatlan, már csak tüneti kezelésben részesíthetõ - fõleg daganatos - betegeket segítõ szervezet tizenötödik éve végez odaadó munkát és szemléletformálást, egyelõre elsõsorban Budapesten.
A szakorvosok mellett pszichoonkológusok segítik a betegeket, az ingyenesen hívható Életvonal lelki támogatást nyújt, és a Dózsa úti Hajléktalan Kórházzal közösen mûvészetterápiát is indítottak. Tavaly szeptember óta a hospice-palliatív ellátás a Nemzeti Rákellenes Program része.
Elmarad a koncert
Az elmúlt években olyan ismert emberek álltak az alapítvány mögé, mint Dobó Kata, Kulka János, Rost Andrea, Mácsai Pál, Ránki Dezsõ, Presser Gábor és az Amadinda Ütõegyüttes.
A zenekar és Presser Gábor április 23-ra meghirdetett - immár hagyományosnak mondható - Hang Árverés nevû koncertje a Zeneakadémián idén - érdeklõdés hiányában - sajnálatos módon elmarad, a Rotary Klub azonban májusban gálaestet szervez az alapítvány javára.