A mellimplantátummal és természetes mellel rendelkező hölgyek összehasonlító vizsgálatából az derült ki, hogy az implantátummal rendelkező hölgyek között kevesebb a mellrákbetegség, viszont több a tüdőrák. A kutatást végzők azonban végül azt a következtetést vonták le, ennek valószínűleg több köze van ahhoz, hogy az illető hölgynek van-e gyermeke, és hogy dohányzik-e, minthogy van-e mellimplantátuma.
Semmi rizikó
A kutatás egyébként meglehetősen hosszú időszakot, több mint 18 évet ölelt fel, és 3486 svéd nő vizsgálatára terjedt ki. A kutatást két intézmény, a marylandi Nemzetközi Epidemológiai Intézet és a nashville-i Vanderbilt-Ingram Rákkutató Központ végezte, és ez idáig ez a leghosszabb időszakot felölelő tanulmány, ami a női mellimplantátumokkal foglalkozik. A hosszútávú kutatás eredményeként az kutatók egyértelműen úgy látják, a szilikon mellimplantátumok nem rákkeltőek.
A mellnagyobbító műtéteknek egyébként a rákkeltő szilikonról szóló híresztelések sem ártottak, egyre gyorsabban növekvő részesedést képviselnek a plasztikai műtétek között. Nagy-Britanniában tavaly 5655 mellnagyobbító műtétet végeztek, ez a 2004-es adatokhoz képest 51 százalékos növekedést jelent.
Többet szülnek
A kutatás egyéb érdekes adatokat is kimutatott, például a mellműtéten átesett hölgyek általában vékonyabbak, több gyermekük van, és korábban szültek. Ezek mind olyan tényezők, melyek csökkentik a mellrák kialakulásának veszélyét. Viszont a gyakoribb tüdőráknak az orvosok szerint nincs köze az implantátumhoz, inkább ahhoz, hogy ezek a hölgyek többet dohányoznak.