A kutatás során 1200, 15 és 54 év közötti nő életét követték nyomon az orvosok, és az találták, hogy bár a dolgozó, több szerepet is ellátó nők között is jócskán voltak elhízottak, de arányuk mindössze 23 százalék, szemben a háztartásibeli nők 38 százalékával. A Journal of Epidemiology and Community Health közegészségügyi szaklapban közölt kutatást végzők szerint ez azt bizonyítja, hogy a munka és foglalkozás által okozott stressz rövid távú hatásait kompenzálják hosszú távon a munkából adódó előnyök.
Gyenge gyermektelenek
Az összesített adatok elemzése után arra jutottak, hogy 54 éves korukra azok a nők a legegészségesebbek, akinek van partnere, gyermeke, valamint munkája. Ezzel szemben, leginkább azon nők panaszkodtak egészségükre, akik egész életüket a háztartásban töltötték otthon, és soha nem volt munkájuk. Gyenge egészségi állapot terén őket követik az egyedül álló anyák és a gyermektelen nők, akiknek szintén rosszabb az egészsége, mint gyermekeseknek. Arról nem beszélve, hogy nem csak egészségük rosszabb, hanem sokkal gyorsabban el is híznak, mint a partnerrel és munkával rendelkező anyukák.
A kutatást vezető orvos, dr. Anne McMunn szerint egészen egyszerű lehet a magyarázata a kutatás eredményének, a háztartásban dolgozó nők ugyanis egyszerűen kevesebbet mozognak, esetleg nem is tornáznak, viszont sokkal többet esznek házi kosztot, sokszor még gyermekeik maradékait is elfogyasztják.
Érdemes dolgozni
Az orvosok szerint kutatásuk rávilágít, hogy mindenképpen segíteni kellene a nők munkába állását szülés után, és hogy hosszútávon megtérülnek a munka által okozott, rövidtávú gondok és idegeskedések. Cary Cooper, a Lancaster Egyetem pszichológusa szerint tény, hogy a dolgozó anyákat sokkal több stressz éri, és sokszor partnerük sincs segítségükre. Ugyanakkor az is tény, hogy többet foglalkoznak magukkal, a külsejükkel és egészségükkel, mint otthonülő társaik. Ez persze az orvos szerint nem menti fel a férfiakat az alól, hogy segítsenek a nőknek, és vegyenek le a vállukról bizonyos terheket, például a házimunkában.