Quirkyalone az, aki nem randizik csak azért, mert randizni szokás, aki nem fekszik le valakivel csak azért, hogy kettesben legyen, aki nem akar mindenáron házasságot kötni, ezzel szemben kedves, érzékeny, a maga módján romantikus és jóban van a vibrátorával. A mozgalom nemzetközi ünnepnapja teljesen véletlenül február 14-e.
A quirkyalone (magyarul nagyjából: furaegyedüllevő, esetleg magánykülönc) mozgalmat Sasha Cagen San Franciso-i illetőségű szerző önnön identitását keresve hozta létre, csak úgy, a semmiből egy 2000-ben írott cikkel.
Tíz quirkyalone dal
|
Billy Idol: "Dancing with Myself"
Liz Phair: "Polyester Bride"
Erykah Badu: "My Apple Tree"
Frank Sinatra: "My Way"
Belle and Sebastien: "Mary Jo"
REM: "Walk Unafraid"
Nick Drake: "Fruit Tree"
Lone Justice: "If Love was a Red Dress"
Björk: "Miss You"
Cher: "Believe"
| |
Kiáltvány az örök romantikus magánykülöncök számára
A most harmincéves hölgy nemrégiben könyvet jelentetett meg a témáról; a könyvet alcímében egyenesen kiáltványként definiálja, s ez a mozgalom közösségi szájtjával együtt tökéletesen alkalmasnak bizonyult az amerikai és brit médiaérdeklődés őrületig való fokozására.
Az ötlet, a sajtóvisszhangból úgy tűnik, valóban forradalmi: a szingli is lehet boldog, még akkor is, ha egyébként nem akar örök életére szingli maradni. Mintha az amerikai életmodell - gimi, smár, üvegezés, szalagavató, szex a kocsiban, házasság, gyerek, menopauza, halál - még mindig súlyos elvárásként nehezedne a lányokra, s a helyzetet csak súlyosbítanák a "hogyan pasizzunk be öt könnyű lépésben" jellegű könyvek és cikkek hegyei.
A quirkyalone viszont elszántan várja az igazit huszonakárhány évesen is, időközben pedig remekül elvan a barátaival. A Nemzetközi Quirkyalone Napot tavaly rendezték meg először a különc magányosok önszerveződő közösségei.
Bárokban, kávézókban és mozikban jönnek össze a quirkyalone értékrendjét magukénak érző angolszász fiatalok, s a bulikba nagy szeretettel várják azokat is akik quirkytogethernek tudják magukat.
Éljen a magány, de inkább együtt?
Quirkytogether az, akinek éppen van csaja/pasija, de olyan quirkyalone módon van vele együtt. Ha az olvasónak az a gyanúja támad, hogy a különc magányosok voltaképpen mindazok, akik kicsit szeretnének kiszállni a Valentin-nap körül burjánzó marketing-dühöngésből, más szóval azok, akiket tíz-tizenöt évvel ezelőtt itthon mindközönségesen "alternatív" gyűjtőnéven emlegettünk, valószínűleg nem téved nagyot.
A quirkyalone hol egyedül van, hol nem, de mindig vele van a tudat, hogy kicsit normálisabb, kicsit különlegesebb, mint a többiek. Még mindig jobb, mint százmillió csillogó, piros lufiszív.
A Velvet-Index-Totalcar csoport véleménye az egyedüllét előnyeiről
|
ha nincs nő, nem gond, hogy késő estig dolgozik az ember, vagy ha nem is dolgozik, csak baszakszik az
autóval, motorral, számítógéppel, esetleg valamit barkácsol
ha nincs nő, nincs gond, hogy ágyban alszik a kutya, macska, görény stb.
nem kell aggodalmaskodni, ha a tervezettnél netán tovább maradok a munkahelyen / baráti társaságban / bulikban
nem nyomja valaki a közepén a fogkrémet, nem hagy papírzsebkendőket szerteszét a lakásban
fellendül a társasági élet
nagyobb a mozgástér
a spontaneitás lehetősége megnő
a flörtölgetés esélye ugyancsak
nem stresszeli magát az ember amiatt, hogy esetleg teherbe esik
megszűnnek az ide-oda vándorlásból fakadó kényelmetlenségek (már ha nem együtt laknak a felek)
több idő marad önmagunkra
nem kell fölösleges féltékenykedésre pazarolni az energiákat, és nem kell fölösleges féltékenykedést elviselni a másik részéről
a szexualitás hiánya egy idő után valóban kínzó, ez esetben tarthat szeretőt az ember
| |