A Homárban is megjelent petíció szerint a Rudas fürdő vezetősége jogsértő magatartást folytat azzal, hogy a hét hat napján kizárólag férfiakat enged be, és a nők csak vasárnap, a koedukált napon élvezhetik a vizet, saját napjuk pedig egyáltalán nincsen."Nem tartjuk jogosnak, hogy egy közpénzből felújított fürdőbe ne engedjék be a nőket, és azt szeretnénk, ha Demszky Gábor és a fürdő vezetősége elismerné, hogy ez egy jogsértő helyzet" - ismertette Pál Kata, a Tűsarok által felkarolt civil kezdeményezés álláspontját a Városházán tartott megbeszélésen. "'Természetesen nekünk is van javaslatunk a helyzet megoldására, de nem a mi dolgunknem az, hogy javaslatokkal álljunk elő, hanem hogy fellépjünk a nők jogaiért. ."
A szerda délelőtt tartott megbeszélésen részt vett Demszky Gábor főpolgármester, Horváth Gábor, a Budapest Gyógyvizei és Hévizei Rt. vezérigazgatója, a Tűsarok képviseletében Pál Kata és Kriza Bori, Borbíró Fanni, a petíció elindítója, valamint néhány fórumozó, akik csatlakoztak a kezdeményezéshez.
A vidám hangulatban lévő Demszky, és a meglehetősen megszeppent Horváth Gábor azonnal elismerte, hogy ez a helyzet diszkriminatív, és rögtön leszögezték, hogy hajlandóak rajta változtatni. Horváth Gábor szerint ők már így is hatalmasat léptek, hiszen 1936 szeptembere óta egyáltalán nem fürödhettek nők a Rudasban, így az az egy nap és két éjszaka, amit most beújítottak, haladásnak számít. "Ez egy tradíció" - szögezte le Demkszy Gábor, aki szerint az elmúlt hetven évben senki nem zavart, hogy nem mehetnek nők a Rudasba, és a társadalom ezt "teljes mértékben elfogadta."
Koedukált jövő
Heti két fél nap
Kriza Bori hangsúlyozta, ők azt szeretnék, ha megvalósulna az egyenlő esély elve, azaz a nőknek ugyanúgy lennének saját napjaik, mint a férfiaknak. Horváth és Demszky szerint azonban az senkinek sem jó, ha "a fürdők konganak az ürességtől, és emiatt meg kell emelni a belépő árát." Horváth Gábor szerint már 1936-ban is azért döntöttek kizárólag a férfi napok mellett, mert a női napokon alig volt valaki a Rudas fürdőben. A Tűsarok képviselői azonban emlékeztették a fürdő vezetőit, hogy az elmúlt 70 évben megváltozott egy-két dolog Magyarországon, köztük a nők társadalmi helyzete és szokásai is. Véleményük szerint nem lehet várni, hogy tóduljanak a nők egy olyan intézménybe, ahonnan 70 évig ki voltak zárva, de idővel benépesíthetik a fürdőt.
A megoldást végül a mindvégig kedélyesen mosolygó Demszky vetette fel, aki azt javasolta, hogy heti két fél napot kapjanak a nők januártól, három hónapos próbaidőre. Ez a javaslat Horváth Gábort is megnyugtatta, és mivel a Királyban a hétfő, szerda és péntek a női nap, mindenki egyetértett abban, hogy a Rudasban legyen a kedd meg a csütörtök. Így a nők a hét minden napján mehetnek fürdőbe, akár meztelenül is, és ha áprilisig beváltják a hozzájuk fűzött gazdasági reményeket, akár teljes napokat is kaphatnak a Rudasban. Bár a vezetőség egyelőre kissé tart a feldühödött férfiaktól.