Hasznos tippet adott a vásárlóinak az egyik legnagyobb cipőmárka arra vonatkozóan, hogy milyen gyakran kellene mosniuk a lábbelijeiket.

Vásárlás után egy ideig nagyon vigyázunk, nehogy véletlenül belerúgjunk valamibe vagy sárba lépjünk a vadiúj cipőnkkel, az azonban egy idő után akarva-akaratlanul felavatódik, akár egy buliba megyünk el benne vagy ránk szakad egy nyári zápor. Hónapok elteltével már csak intünk egyet, ha meglátunk a lábbelinken egy újabb foltot, ha pedig már nagyon vállalhatatlannak érezzük, egyszerűen csak bedobjuk a cipőt a mosógépbe. Sokan ugyanakkor nincsenek tisztában azzal, hogyan kellene szakszerűen tisztítaniuk a surranóikat, azt meg pláne nem tudják, hogy milyen időközönként érdemes mosni azokat.

Nemrég az egyik legnagyobb sportcipő márka, a Nike adott tanácsokat a cipők megfelelő tisztítására vonatkozóan azért, hogy azok hosszú távon is csúcsteljesítményt nyújtsanak, illetve megkapó küllemüket is sokáig megőrizhessük. A gyártó elsőként rámutatott, hogy attól függően kell kialakítani a tisztítási ütemtervet, hogy milyen gyakran és milyen célból viselünk egy adott lábbelit.

„A cipőket ideálisan kéthetente kell tisztítani, vagy akkor, amikor már piszkosnak tűnnek. A rendszeres karbantartás a tisztítási időt is csökkenti” – hívta fel a figyelmet a gyártó, megfogalmazva továbbá egy egyszerű, öt lépésből álló, két hetente végzendő tisztítási rutint.

  1. Száraz kefével távolítsa el a cipő minden részéről a szennyeződéseket. Alternatív megoldásként egy tartalék fogkefe is használható erre a célra.
  2. Keverjen össze meleg vizet kis mennyiségű mosó- vagy mosogatószerrel. Az oldatból vigyen fel valamennyit és masszírozza bele azt a leszedett cipőfűzőkbe, majd öblítse le azokat és egy puha ruhával itassa fel róluk a nedvességet.
  3. Fogjon egy puha sörtéjű kefét, fogkefét vagy rongyot, és tisztítsa meg a cipő talprészeit is az oldattal. Ezután egy puha ruhaanyaggal törölje szárazra.
  4. Szintén egy puha sörtéjű kefével, fogkefével vagy nedves ronggyal mossa, majd száraz, mikroszálas törlőkendővel vagy egy puha ruhával törölje szárazra a cipő felső részét is, kerülve a dörzsölést.
  5. Hagyja a cipőket szobahőmérsékleten száradni – ez legalább nyolc órát vesz igénybe.

(LADBible)

(Borítókép: Cipőmosás. Illusztráció: Getty Images)