Vannak, akiknek nem felelnek meg az állami kórházak és azt tervezik, magánklinikán fognak szülni.

Az indokok között szerepelnek az állami intézmények pocsék körülményei, az ott dolgozók flegmasága és a terhes nőhöz való hozzáállásuk, ezért már a teherbe esés előtt elhatározzák, hogy magánklinikán fogják világra hozni gyermeküket, mert ott a pénzükért legalább kinyalják a feneküket is. Utána néztünk, mennyibe kerül a fenéknyalatás magánkórházban.
Dr. Rose Magánklinika
A terhesgondozást a magánklinikán végzik, a szülés pedig a Szent Imre kórházban történik. (Itt már felmerült bennem a kérdés, hogy miért is kell plusz pénzt fizetni, ha egy állami kórházban szül a kismama. Ez így mitől magánkórházi szülés?) A sima csomag ára 290 ezer forint, a VIP csomag pedig 460 ezer. Utóbbit a kényelemszeretők választják, akiknek fontos, hogy a vérvételek a saját otthonukban történjenek. A sima csomaghoz képest plusz szolgáltatás a Down-szindróma kiszűrésére végzett kombinált teszt, egyéb plusz vérvizsgálatok, 4D ultrahangvizsgálat két alkalommal, valamint korlátlan konzultációs és vizsgálati lehetőség reggel nyolctól este nyolcig.
Telki Kórház
A legismertebb magánkórház abban különbözik az előzőtől, hogy itt a szülés is helyben van, nem partnerkórházban, sőt, arra is van lehetőség, hogy a saját orvosát „vigye" a kismama a szülését levezetni. A hüvelyi szülés ára 490 ezer forint, az epidurális érzéstelenítés felára 80 ezer forint. A császármetszés 580 ezer forintba kerül, plusz háromszázezer forintért pedig mindkét esetben leveszik az őssejtet és 20 évig biztosítják a tárolását. Normál szülés esetén ennyi pénzért az anya 4 napig lehet a kórházban, császármetszés esetén pedig öt napig.
A terhesgondozásért külön kell fizetni: a terhesség megállapítása 25 ezer forint, a 40 hét alatt végzett 10 vizsgálatért pedig egyenként 20-20 ezer forintot kell fizetni. A nem kötelező, ám ajánlott vizsgálatok, amelyek tartalmazzák különböző fertőző betegségek vérvizsgálatait és intergrált Down-szűrést, 79.250 forintba kerülnek. Ha mindent szeretnénk kihasználni, akkor tehát 304.250 forintot kell fizetnünk a teljes terhesgondozásért. Ezt hozzáadva egy EDÁ-s hüvelyi szülés árához 884.250 forintot kapunk, ennyibe kerül tehát a terhesgondozás és a szülés a Telkiben. És akkor még őssejtet le sem vetettünk.
Róbert Károly Magánklinika
A régi Nyírő Kórház átalakulása után Róbert nevet felvevő magánintézmény lett, így az OEP támogatása helyett fizethetünk is a szülésért és terhesgondozásért. Hüvelyi szülésért és császármetszésért egységesen 130 ezer forintot kérnek, az árban 4 napi ápolási díj van kétágyas fürdőszoba nélküli szobában, az érzéstelenítés 50 ezer forint, csakúgy, mint az orvosi konzultáció díja. A kétágyas fürdőszobás szoba napi díja 8000, az egyágyasé 12 ezer forint. A kiemelt hotelszolgáltatás 20 ezer forintba kerül naponta.
Akad persze, aki a "kecske is és káposzta is" módszer alapján kiválaszt egy felújított, jól felszerelt szülészetet, keres magának egy megbízható, jó orvost és a jobb ellátás reményében borítékokat csúsztat a doki, a szülésznő, a gyerekorvos és a csecsemősnővérek zsebébe. Eleve a fizetős szobát választja (kórházanként és szobánként 6-12 ezer forint egy éjszaka), így összesen körülbelül 200 ezer forintot hagy az állami kórház dolgozóinak zsebében, amelyből csak a fizetős szoba árának befizetéséről kap számlát. A magánkórházakban a teljes összeg a számlára kerül, így biztosan megúszható a kínos mozdulat, amelyben egy boríték keresi az utat az orvos köpenyének zsebéhez.